شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:18 منتشر شده در مورخ: 1399/05/01 شناسه خبر: 1629625
در گفتگو با مدیرکل ثبت احول آذربایجان‌شرقی مطرح شد؛

نسبت متفاوت ازدواج و طلاق در بالا و پائین شهر/ تعاریف ناقص از موضوعات اجتماعی

نسبت متفاوت ازدواج و طلاق در بالا و پائین شهر/ تعاریف ناقص از موضوعات اجتماعی
جودی گفت: مطالعات نشان می‌دهد، درصد آسب‌های اجتماعی و برخی مفاسد در منطقه مرفه‌نشین تبریز بسیار بیشتر و بالاتر از حاشیه شهر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احد جودی مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با آناج، با بیان اینکه برای ارائه آمارهای مختلف دررابطه با ازدواج و طلاق در جامعه نیاز به شاخص های مختلفی است اظهار داشت:  روند رشد یا کاهش جمعیت، مسائل مربوط به جنسیت افراد و برخی مقوله‌های دیگر باید توسط جمعیت‌شناسان بررسی شده و آنگاه بتوان اطلاعات درستی از نسبت ازدواج و طلاق در جامعه ارائه کرد.

وی با اشاره به نحوه تعامل بین خانواده‌ها در مناطق کم برخوردار و پر رفاه جامعه تصریح کرد: برخی مواقع گفته شود که آسیب‌های اجتماعی و طلاق در جوامع حاشیه‌نشین و کم بهره شهر بیشتر از سایر مناطق است ولی در کل باید گفت: این مورد نمی‌تواند به طور دائمی مورد استناد قرار گیرد چراکه مطالعات نشان می‌دهد، درصد آسب‌های اجتماعی و برخی مفاسد در منطقه مرفه‌نشین تبریز بسیار بیشتر و بالاتر از حاشیه شهر است.

مدیرکل ثبت احوال استان تاکید کرد: کاهش جمعیت مشکلات خاص خود را در پی دارد. بی‌علاقه‌گی به ازدواج و از طرفی افزایش طلاق باعث کاهش ازدواج در جامعه خواهد شد. پیری جمعیت، تعداد جمعیت، جنسیت و نسبت ازدواج به طلاق از جمله عواملی هستند که باید بررسی شده و سپس بتوان گفت علت اصلی طلاق در جامعه چیست.

جودی خاطرنشان کرد: مشکلات فرهنگی را شاید بتوان اصلی‌ترین موضوع در حوزه ازدواج جوانان دانست،نتوانستیم فرزندان خود را به گونه‌ای تربیت کنیم که در کنار علم‌آموزی به مهارت‌آموزی هم رو بیاورند. برخی شعار ها در جامعه سرداده می‌شود ولی واقعا به عمق مطلب پی نبردیم. به طور مثال همه افراد در حوزه کودکان کار سخنرانی می‌کنند ولی چرا هیچکس تعریف درستی از کودکان کار ندارد. کودک نیازمند کار است ولی کاری که تعریف شده و در مناسب کودک باشد مهارت را باید از کودکی به فرزندانمان بیاموزیم. 

وی افزود: کودک‌همسری تعریف مشخصی در جامعه ندارد، شکل رفتارهایمان نه غربی است و نه اسلامی، چراکه مشکلات جامعه را در نظر نمی‌گیریم. باید دلایل ازدواج و طلاق مجددا بررسی و درمان شوند. اسلام ازدواج ساده و آسان را توصیه می‌کند ولی ما فقط شعار می‌دهیم. حداکثر کاری که برای یک جوان تازه ازدواج کرده انجام می‌دهیم ارائه وام و تسهیلات است و جوان را در همان اول زندگی دچار مشکل می‌کنیم. وام برای جوانان در حد مُسکّن است. باید فکر اساسی کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1629625
ارسال نظر
نظرات