شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 10:38 منتشر شده در مورخ: 1399/05/02 شناسه خبر: 1629749
رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی:

مطالبه‌گری وظیفه رسانه‌ها است/ هیچ‌کس حق تعقیب رسانه‌ای را به خاطر مطالبه‌گری ندارد

مطالبه‌گری وظیفه رسانه‌ها است/ هیچ‌کس حق تعقیب رسانه‌ای را به خاطر مطالبه‌گری ندارد
گرویس، با تاکید بر لزوم فعالیت مطالبه‌گرانه رسانه‌ها، گفت: هیچ کس حق ندارد رسانه‌ای را به خاطر مطالبه‌گری تحت تعقیب قرار دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از اروم‌نیوز، اولین جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره رسانه و عدالت در آذربایجان غربی برگزار شد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی، در این جلسه اظهار داشت: لازم است قوه قضائیه یک ارتباط بهتر با جامعه داشته باشد و در جهت پیشبرد اهداف قضایی و اجرای عدالت اقشار مردم را به کمک بطلبد و از نظرات آنها استفاده کند و کارهای ارزشمند دستگاه قضایی را اطلاع رسانی کند.

علی اکبر گروسی، ادامه داد: رسانه‌ها، مطبوعات و نویسندگان در تحقق اجرای عدالت می توانند به قوه قضائیه کمک شایانی کنند، ما باید رسانه را در اجرای عدالت وارد کنیم، رسانه‌ها باید مطالبه گری کنند و هیچ کس حق ندارد به خاطر مطالبه گری رسانه ای را تعقیب کند چراکه رسانه یک عنصر مهم در احقاق عدالت است.

وی افزود: رسانه های معاند کار عدالت محور دستگاه قضایی را به گونه ای دیگر جلوه می دهند و به همین خاطر رسانه های ما باید رو در روی رسانه های معاند، توطئه ها و تبلیغات مسموم آنها را خنثی کنند که در این تقابل خوب عمل کرده اند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب هم اشاره کردند که دستگاه قضایی  در زمینه اطلاع رسانی ضعیف عمل کرده است و نیاز به تقویت بسیار اساسی دارد، چرا که به طور مثال یک فیلم کوتاه چند ثانیه ای می تواند بسیاری از اقدامات دستگاه قضایی را به نحو مطلوب و شایسته نشان بدهد و اثر گذار باشد، لذا می بایست برای اجرای برخی از احکام بسته های رسانه ای تولید شود تا افکار عمومی از کم و کیف صدور و اجرای این احکام مطلع شوند و از سوء استفاده دشمنان و رسانه های معاند از عدم اطلاع مردم به منظور ایجاد اغتشاش و نا امنی جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: کار رسانه ای، امروزه بسیار پیچیده است و همه باید در کنار هم کار کنیم و ارزشهای نظام را صیانت کنیم و اقدامات ارزشمند دستگاه قضایی را به نحو شایسته اطلاع رسانی کنیم در این راه رسانه ها بسیار کمک کننده دستگاه قضایی هستند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1629749
ارسال نظر
نظرات