شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 11:10 منتشر شده در مورخ: 1399/05/02 شناسه خبر: 1629790
رئیس ستاد اقامه نماز جمعه استان زنجان:

نماز جمعه در هیچ شهرستان استان زنجان برگزار نمی‌شود/ وضعیت قرمز مانع برگزاری دعای عرفه

نماز جمعه در هیچ شهرستان استان زنجان برگزار نمی‌شود/ وضعیت قرمز مانع برگزاری دعای عرفه
حکمعلی اسماعیلی،رئیس ستاد اقامه نماز جمعه استان زنجان گفت: به دلیل ادامه دار بودن وضعیت انتشار ویروس کرونا در زنجان، فردا در هیچ شهرستانی نماز جمعه برگزار نمی‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حکمعلی اسماعیلی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: با توجه به وضعیت قرمز استان زنجان، نماز جمعه فردا سوم مرداد نیز تعطیل بوده و برگزار نمی‌شود.

وی بیان کرد: دو شهرستان طی چند روز گذشته به وضعیت سفید بازگشته‌اند اما به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم نامه نگاری از سوی ستاد کرونای استان، در این شهرستان‌ها نیز نماز جمعه اقامه نمی‌شود.
 
این مسئول بیان داشت: نماز جمعه بر اساس اعلام ستاد کرونای استان در ماه گذشته در چند شهرستان دارای وضعیت سفید برگزار شد اما با ادامه وضعیت قرمز نماز جمعه تعطیل شد و تا کنون اجازه برگزاری داده نشده است.
 
رئیس ستاد اقامه نماز جمعه استان زنجان ادامه داد: هنوز برنامه‌ای برای برگزاری مراسم دعای عرفه در زنجان اعلام نشده است و تصمیم‌گیری در این زمینه نیز منوط به دستور ستاد کرونای استان است.
 
اسماعیلی با بیان اینکه هر ساله یک روز قبل از روز عرفه دعای عرفه در امامزادگان، مساجد و قباع متبرکه برگزار می‌شد، افزود: امسال به دلیل شرایط انتشار ویروس کرونا  قرمز بودن وضعیت زنجان، امکان برگزاری این مراسم به صورت حضوری نیست.
 
وی خاطرنشان کرد: نماز عید قربان نیز هر ساله در مصلی‌های نماز جمعه استان برگزار می‌شد که امسال با توجه به وضعیت قرمز استان تا کنون هیچ تصمیم‌گیری در این زمینه انجام نشده و برگزاری آن منوط به تغییر وضعیت در شهرستان‌های مختلف استان و با تصمیم ستاد کرونا است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1629790
ارسال نظر
نظرات