شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 11:46 منتشر شده در مورخ: 1399/05/02 شناسه خبر: 1629798
معاون وزیر صمت خبر داد؛

خرید ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان/ تولید ۴۰۰ هزار تن دانه روغنی در کشور

خرید ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان/ تولید ۴۰۰ هزار تن دانه روغنی در کشور
یزدان سیف با بیان اینکه بیش از ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری و ذخیره‌سازی شده است گفت: تلاش می‌کنیم که مطالبات کشاورزان را به‌موقع پرداخت کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ یزدان سیف، معاون وزیر صمت به همراه فرماندار نهاوند و مسئولان شهرستان از مخازن انبار شرکت نفت نهاوند در روستای جهان‌آباد بازدید کردند و سپس نمایندگی اداره غله این شهرستان را افتتاح کردند.

در بازدید از مخازن شرکت نفت سابق نهاوند مقرر شد این مخازن به‌عنوان محلی برای ذخیره روغن به بخش خصوصی واگذار شود.

تولید ۴۰۰ هزار تن دانه روغنی در کشور

در حاشیه این بازدید یزدان سیف در جمع خبرنگاران گفت: از سال ۹۳ کشت دانه‌های روغنی را بر پایه کشت کلزا به دلیل تناوب کشت و کم آب بر بودن به‌پیش بردیم چون کشت دانه‌های روغنی اهمیت زیادی برای ما دارد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: در سال ۹۲ حدود ۴۶ هزار تن داشته‌ایم و امسال ۴۰۰ هزار تن تولید دانه‌های روغنی خواهیم داشت.

وی افزود: در حال حاضر ۸۵ درصد روغن موردنیاز از خارج از کشور تهیه می‌شود که قبلاً این عدد ۹۸ درصد بوده است.

تحویل بیش از ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم

سیف در رابطه با تحویل گندم نیز گفت: در همه استان‌های کشور خرد تضمینی گندم ادامه دارد و سعی داریم در سریع‌ترین زمان پول کشاورزان را پرداخت کنیم.

وی بیان داشت: تا امروز بیش از ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری و ذخیره‌سازی شده است و کسانی که تا ۲۱ تیرماه گندم را تحویل داده‌اند و اطلاعاتشان در سامانه ثبت‌شده است، پولشان را دریافت کرده‌اند.

معاون وزیر صمت افزود: تا شنبه این پرداختی‌ها ادامه دارد و تلاش داریم تا دو یا سه هفته آینده همه مطالبات کشاورزان پرداخت شود.

وی گفت: میزان خرید گندم نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش داشته است.

واگذاری مخازن شرکت نفت نهاوند برای ذخیره‌سازی روغن

با توجه به اینکه مخازن شرکت نفت نهاوند بعد از انتقال این شرکت به ملایر بلااستفاده باقیمانده بود و اواخر سال گذشته پیگیری‌ها برای واگذاری و کرایه این مخازن برای ذخیره روغن به بخش خصوصی به نتیجه رسید.

در این بازدید سیف از آماده‌سازی و تحویل این مخازن تا شهریورماه خبر داد و گفت: این واگذاری و اقداماتی که در شهرستان شده است در راستای توسعه نهاوند خواهد بود.

در ادامه حضور سیف در نهاوند نمایندگی اداره غله شهرستان نهاوند به بهره‌برداری رسید.

سیف در این رابطه گفت: نهاوند از شهرستان‌های فعال در تولید گندم و دانه‌های روغنی است و واگذاری مخازن شرکت نفت سابق نهاوند نشان از اهمیت و پتانسیل دانه‌های روغنی در این منطقه است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1629798
ارسال نظر
نظرات