شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 12:33 منتشر شده در مورخ: 1399/05/02 شناسه خبر: 1629808
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور:

راه آهن اردبیل نیازمند یک هزار میلیارد دیگر برای اتمام/ ریل‌گذاری از سمت میانه نیز شروع می‌شود

راه آهن اردبیل نیازمند یک هزار میلیارد دیگر برای اتمام/ ریل‌گذاری از سمت میانه نیز شروع می‌شود
خیر الله خادمی گفت: تخصیص اعتبارات به پروژه راه آهن اردبیل بالای 100 درصد است و تا پایان امسال و اواسط سال 1400 نیز نیازمند یک هزار میلیارد اعتبار هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خیرالله خادمی در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، در حاشیه بازدید از راه آهن اردبیل اظهار داشت: پیرو سفر وزیر راه به اردبیل و برنامه زمانبندی بهره‌برداری از این مسیر ریلی تدوین شد تا پایان سال 100 کیلومتر از پروژه ریل گذاری خواهد شد و سه ایستگاه نیز آماده بهره برداری می شود.

وی افزود: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی بزرگترین ایستگاه راه آهن اردبیل حدود 95 درصد است و امیدواریم در طول چند ماه آینده به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به اینکه 17 کیلومتر از این مسیر روسازی شده است گفت: برنامه داریم ماهانه حدود 10 کلیومتر روسازی انجام دهیم تا به برنامه 100 کیلومتر زمانبدی خود برسیم.

وی تصریح کرد: راه آهن  اردبیل یکی از بزرگترین پروژه های کشور است و در بحث زیر سازی نیز 31.5 کلیومتر تونل  و نزدیک به 5 کیلومتر پل داریم که از لحاظ احجام یکی از بی نظیرین پروژه های کشور است.

خادمی ابراز داشت: زیرسازی پروژه راه آهن اردبیل حدود85.2 درصد پیشرفت دارد و ابنیه های بزگی در مسیر داریم که در تلاش هستیم تا پایان سال  تمام کنیم.

وی اظهار داشت:در سه تا چهار ماه آینده امیداریم روسازی از سمت میانه شروع کنیم تا روند اجرایی پروژه را تسریع یابد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: با تزریق اعتبارات بانک ملی و تملک دارایی دولت خوشبختانه تخصیص بالای 100 درصدی را شاهد هستیم که مرتبا منابع به پروژه تزریق می شود.

خادمی گفت: در دو نیم سال گذشته نزدیک به یک هزار میلیارد تومان در پروژه راه آهن اردبیل هزینه شده است و همین اندازه اعتبار تا پایان سال و اوسط سال آینده باید هزینه شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1629808
ارسال نظر
نظرات