شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 19:07 منتشر شده در مورخ: 1399/05/02 شناسه خبر: 1629887
معاون کل وزیر بهداشت در گرگان:

نگران گلستان و‌ مازندران هستیم/۲۰ درصد فوت کشور به‌خاطر شیوع ویروس کرونا است

نگران گلستان و‌ مازندران هستیم/۲۰ درصد فوت کشور به‌خاطر شیوع ویروس کرونا است
معاون کل وزیر بهداشت در گرگان گفت:متاسفانه به دلیل افزایش بستری گلستان و مازندران برای این دو استان نگران هستیم و‌ وقتی موارد بستری کرونا افزایش پیدا می‌کند موارد فوت هم افزایش پیدا خواهد کرد.از مردم می خواهیم ماسک زده و دید و بازدیدنروند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛  ایرج حریرچی ظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا ویروس در سالن اجتماعات استانداری گلستان اظهار کرد: سعی می‌کنیم تمام کمبودهای گلستان را در حد توان جبران و پیگیری مکنیم.

 

وی افزود: صبح امروز بازدیدی از مازندران و الان از استان گلستان داشتیم. متاسفانه این دو استان شمالی به شدت درگیر بیماری کرونا هستند.

 

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه در گلستان موارد ابتلای شدید را در اسفند پارسال و فروردین در غرب و مرکز استان داشتیم ، تصریح کرد: اما اکنون به لحاظ برخی ملاحظات مانند تولید کشاورزی، قومیتی و مذهبی عمده ابتلا در شرق استان مانند گنبدکاووس کلاله و مراوه تپه است.

 

وی بیان کرد: در کشور ۱۴۰ هزار تخت داریم که ۹۸ هزار تخت دپلتی است و ۳۰ هزار تخت جدید است که در این دولت اضافه شده است و ۴۸ هزار تخت بازسازی شده است.

راه مقابله با کرونا ویروس یک رویکرد رفتاری و‌ تغییر اجتماعی است

به گفته حریرچی؛ اگر تخت‌های ایجاد شده نبود وضعیتمان بسیار بدتر از بسیاری کشورهای دیگر می‌شد که بیماران ۱۶ ساعت در آمبولانس نگه می‌دارند.

 

وی تاکید کرد: راه مقابله با کرونا ویروس تا زمان کشف واکسن یک رویکرد رفتاری و‌ تغییر اجتماعی است و همه باید دید و بازدیدها را به حداقل برسانند و همواره ماسک به صورت داشته باشند.

 

حریرچی گفت: در حال حاضر تقاضا دارم مردم به تحریم توجه کنند و بدانیم که رشد اقتصادی کشور منفی ۶ با هفت درصد است و رشد اقتصادی امسال هم‌منفی خواهیم بود اما همه ما در‌ جو توسعه هستیم، غافل از اینکه دولت باید منابع توسعه را از منبع مناسب تامین کند.

 

وی اضافه کرد: بیماری کوویید ۱۹ مشکل جهانی است و حداقل تا یک سال آینده در حد ملی واکسنی را برای کرونا نخواهیم داشت و این بیماری یک عامل ویروسی دارد که راه مقابله با آن تا زمان کشف واکسن یک رویکرد رفتاری و‌ تغییر اجتماعی است.

 

حریرچی گفت: راهکار مقابله با این بیمار در بیمارستان نیست و رئیس بیمارستانی داریم که ۱۲ روز است در آی سی یو بستری است و از کادر درمان ما در این عرصه جانباز و شهید می‌دهیم.

 

معاون کل وزیر بهداشت بیان کرد: وقتی ترس از بیماری کاهش پیدا می‌کند بزرگترین معضل کاهش ترس و‌ نگرانی از بیماری است.مناسبات اجتماعی ما باید تغییر کند و نباید تفکر بر این باشد که راه حل مقابله با کرونا در بیمارستان است.

 

حریرچی بیان کرد: وقتی در یک شهری که ۷۰ تالار عروسی دارد و‌ فرماندارش می‌گوید نمی‌توانیم عروسی را لغو کنیم چون برگزاری عروسی در این استان یک‌مساله اقتصادی است نشان می‌دهد باید کار فرهنگی و اجتماعی برای مقابله با کرونا انجام دهیم.

نگران گلستان و‌ مازندران هستیم/ پاییز و‌ زمستان از تابستان بسیار بدتر خواهد بود

معاون کل وزیر بهداشت بیان کرد: خیلی از کشورها امیدوار بودند در تابستان فشار این بیماری کم خواهد شد حتی پروتکل سفر برای کادر درمان داشتیم اما تعداد فوتمان ۵۰ درصد بیشتر از فوت زمان زمستان ما است.

 

حریرچی  اضافه کرد: پاییز و‌ زمستان از تابستان بسیار بدتر خواهد بود مگر اینکه رفتار اجتماعی را تغییر دهیم.

 

وی اضافه کرد: متاسفانه به دلیل افزایش بستری گلستان و مازندران برای این دو استان نگران هستیم و‌ وقتی موارد بستری کرونا افزایش پیدا می‌کند موارد فوت هم افزایش پیدا خواهد کرد.

 

۲۰ درصد فوت کشور به‌خاطر شیوع ویروس کرونا است

 

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ۲۰ درصد فوت کشور به‌خاطر شیوع ویروس کرونا است گفت: ۶۹ درصد مردم ما چاق هستند یا اضافه وزن دارند و ۴۵ درصد مردم نوعی از فشار خون را دارند اما این ریز فاکتورها خیلی عاملی برای از دست دادن افراد نیست بلکه نقش عملکرد ویروس خیلی مهم است.

 

حریرچی تاکید کرد: ما در حال حاضر با اطعام در ایام محرم با چالش و‌ مشکل روبرو هستیم و‌ توصیه ما این است برای عید قربان و غدیر و‌ حتی محرم راه حل‌های استانی تدبیر و اجرایی کنید

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1629887
ارسال نظر
نظرات