شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:12 منتشر شده در مورخ: 1399/05/04 شناسه خبر: 1630284
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خبر داد؛

پرداخت حق بیمه برای ۱۳۰۰ مددجوی قزوینی

پرداخت حق بیمه برای ۱۳۰۰ مددجوی قزوینی
مهرعلی حق گویان، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت:هم اکنون برای هزار و ۳۹۸ مددجو از محل هدفمندی یارانه‌ها بیمه پرداخت می‌شود که با تکمیل ظرفیت، هر مددجو براساس قانون و در موعد مقرر مشمول دریافت مستمری بازنشستگی خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهرعلی حق گویان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به اقدامات انجام شده برای مددجویان اظهار کرد: نقطه اشتراک کمیته امداد امام(ره) و تأمین اجتماعی در ارائه خدمات حمایتی است.

وی ادامه داد: تأمین اجتماعی جایگاه مهمی دارد و از اهمیت ویژه‌ای در جامعه برخوردار است؛ چراکه گستره خدماتش هم به لحاظ جغرافیایی و هم به لحاظ ابعاد وسیع است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: تفاوت تأمین اجتماعی و کمیته امداد در این نکته است که دریافت کنندگان خدمت در تأمین اجتماعی پس از پرداخت حق بیمه این خدمات را دریافت می‌کنند از طرفی سطح خدمات تأمین اجتماعی در حوزه درمان و پرداخت مستمری خلاصه می‌شود؛ ولی کمیته امداد 120 خدمت به مددجویان خود ارائه می‌کند.

وی افزود: اکنون 70 نفر از کارکنان تأمین اجتماعی استان قزوین حامی ایتام و فرزندان محسنین هستند که باید قدردان این نیک اندیشی و اعتقاد راسخ آنها باشیم.

حق گویان اعلام کرد: برای هزار و 398 مددجو از محل هدفمندی یارانه‌ها بیمه پرداخت می‌شود که با تکمیل ظرفیت، هر مددجو براساس قانون و در موعد مقرر مشمول دریافت مستمری بازنشستگی خواهد شد.

پرداخت 510 میلیون کمک هزینه اجاره مسکن به مددجویان 
وی در ادامه بیان کرد: طی سال 98 بیش از 510 میلیون تومان کمک هزینه اجاره مسکن به مددجویان مستأجر پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: یکی از ضرورت‌های زندگی داشتن سرپناهی مناسب برای زندگی شایسته است.

این مقام مسئول ادامه داد: کمیته امداد با رویکرد تأمین مسکن نیازمندان در دو بخش تأمین مسکن از طریق خرید و احداث و کمک هزینه اجاره اقدام به ارائه حمایت‌های مقتضی می‌کند.

وی اضافه کرد: اکنون یک هزار و 189 خانوار تحت حمایت، مستأجر هستند و از این نهاد خدمت کمک هزینه اجاره مسکن دریافت می‌کنند و 65 خانوار دیگر نیز در نوبت بهره‌مندی از این خدمت هستند.

حق گویان عنوان کرد: از این تعداد 13 خانوار در مناطق محروم سکونت داشتند که سه میلیون و 300هزار تومان کمک هزینه به آنها پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در گام دیگر تلاش می‌کند تا با خرید و احداث که از محل منابع داخلی امداد، کمک‌های خیران و آورده مددجو تأمین می‌شود، گام جدی برای ارتقای وضعیت مسکن نیازمندان بردارد.

این مقام مسئول در پایان گفت: خانه‌دار کردن نیازمندان تأثیر به سزایی در روند محرومیت زدایی و رهایی این خانواده‌ها از فقر دارد.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1630284
ارسال نظر
نظرات