شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:43 منتشر شده در مورخ: 1399/05/04 شناسه خبر: 1630382
استاندار قزوین:

رزمایش "مواسات" طی سه مرحله اجرا می‌شود/ شناسایی خانواده‌های نیازمند در قزوین

رزمایش "مواسات" طی سه مرحله اجرا می‌شود/ شناسایی خانواده‌های نیازمند در قزوین
هدایت‌الله جمالی‌پور، استاندار قزوین گفت: همزمان با شروع دهه ولایت، عید قریان و غدیرخم شاهد توزیع بسته‌های معیشتی خواهیم بود و برآورد ما این است که مرحله اول طرح تا عید غدیر انجام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین، مرحله دوم رزمایش مواسات با عنوان نهضت تعاون و احسان امروز(شنبه) با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، ائمه جمعه شهرهای استان، فرماندهان سپاه صاحب الامر(عج) استان و تعدادی از مسئولان استانی در مسجد النبی(ص) شهر قزوین برگزار شد.

هدایت‌الله جمالی‌پور در این مراسم اظهار کرد: خوشبختانه در سایه همدلی، اقدامات ارزشمندی در سراسر استان با همکاری ارگان‌ها برای کمک همدلانه انجام شده و اقدامات خوبی شکل گرفته است.

وی افزود: این ایام که با ایام عزاداری سیدالشهداء تقارن دارد، قرار شده است تا فعالیت‌های ستاد مواسات و همدلی با جدیت بیشتری دنبال و از ظرفیت‌های مردمی نیز در این حوزه استفاده شود.

استاندار قزوین بیان کرد: در این راستا، وظایفی به ارگان‌های ذی‌ربط از جمله کمیته امداد و سازمان بهزیستی محول شده تا این ارگان‌ها نیز در حوزه توزیع بسته‌های معیشتی کمک کنند.

جمالی‌پور بیان کرد: اقدام امروز یک اقدام نمادین است تا بتوانیم کار ارزشمند را در سه مرحله برنامه‌ریزی کنیم و این فعالیت تا زمان ریشه کن شدن ویروس ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: ما موظفیم با همت مردم و کمک خیرین این فعالیت‌ها را دنبال کنیم و این ستاد اکنون در قالب ستاد دائمی فعالیت خود را دنبال خواهد کرد تا از ظرفیت مردم و خیرین در این حوزه بتوان بیشتر استفاده کرد.

استاندار قزوین با اشاره به نقش مردم در رزمایش مواسات یادآور شد: از مردم درخواست داریم در این امر مشارکت کنند و ما نیز از تمام کسانی که توانایی مشارکت در این حوزه را دارند، درخواست داریم حضور داشته و کمک کنند.

جمالی‌پور بیان کرد: این بسته‌ها بین خانواده‌های محروم و آسیب دیده ناشی از کرونا توزیع می‌شود و خانواده‌ها توسط نیروهای جهادی شناسایی شده‌اند.

وی در پایان با اشاره به اجرای مراحل بعدی رزمایش مواسات گفت: همزمان با شروع دهه ولایت، عید قریان و غدیر خم شاهد توزیع بسته‌های معیشتی خواهیم بود و برآورد ما این است که مرحله اول طرح تا عید غدیر، مرحله دوم در دهه اول محرم و مرحله سوم در ایام اربعین و ۲۸ صفر صورت بگیرد.

حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا

 حمزه برین در ادامه این مراسم اظهار کرد: در این ایامی که دنیا درگیر ویروس است، کشور ما با همدلی و اتحاد در سطح ملی و استانی با تشکیل قرارگاه‌های مشترک برای هماهنگی در اجرای رزمایش‌های کمک مومنانه در گام دوم احسان و تعاون، توانسته مسیری را طی کند که موجب آرامش در جامعه و حل مسئله معیشت نیازمندان است.

وی افزود: استان قزوین هم به همت و همراهی مسئولان در دولت و نهادهای اسلامی و مجموعه‌های فرهنگی توانسته فعالیت‌های بسیار خوبی را در امر مواسات و کمک مومنانه رقم بزند.

معاون اجرایی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: ما در مرحله دوم کمک‌های مومنانه در قالب نهضت تعاون و احسان، در سه مرحله اقدامات خوبی را خواهیم داشت که آغاز این رزمایش به همت نماینده ولی فقیه در استان و همراهی و پشتیبانی نهادهای فرهنگی و ستاد اجرایی امام امروز صورت گرفت.

برین بیان کرد: امیدواریم با ادامه این همدلی و همراهی گام اول را به نیت امام علی(ع) در دهه امامت و ولایت، گام دوم را به نیت امام حسین(ع) در دهه اول محرم و گام سوم را به نیت پیامبر اکرم(ص) را در دهه پایانی ماه صفر به همت مردم برداریم.

وی اضافه کرد: انتظار داریم همچنان که مسئولان و گروه‌های جهادی در هماهنگی‌های استانی گام برداشتند، مردم و خیرین هم مشابه دور نخست این رزمایش، نذورات و حمایت‌های خود را داشته باشند و حرکت ما یک حرکت جهادی در شان و جایگاه مورد نظر رهبری باشد و بتوانیم در امر کمک مومنانه یاری‌رسان نیازمندان باشیم.

معاون اجرایی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین در پایان گفت: با احصاء اقشار آسیب دیده از کرونا و نیازمندان در سطح استان امیدواریم بتوانیم از آنها حمایت کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1630382
ارسال نظر
نظرات