شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 19:25 منتشر شده در مورخ: 1399/05/04 شناسه خبر: 1630426
جانشین ستاد مقابله با ویروس کرونا در قزوین:

۱۸ خط تولید ماسک در قزوین راه‌اندازی می‌شود

۱۸ خط تولید ماسک در قزوین راه‌اندازی می‌شود
منوچهر جبیبی، جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان قزوین گفت: ۳۸ واحد تولید ماسک در استان مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند که از این تعداد ۱۸ مورد فعالیت ندارند و باید سازمان صنعت مشکلات آنها را برطرف کند تا به خط تولید برگردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به قرمز شدن وضعیت شهرهای قزوین و تاکستان اظهار کرد: با توجه به شیوع موج دوم بیماری کرونا باید تمهیدات و برنامه ریزی‌های لازم را برای تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز از جمله ماسک داشت.

 وی افزود: ۳۸ واحد تولید ماسک در استان مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند که از این تعداد ۱۸ مورد فعالیت ندارند و باید سازمان صنعت مشکلات آنها را برطرف کند تا به خط تولید برگردند. در این راستا باید مجوزهای صادر شده برای راه‌اندازی خط تولید ماسک را فعال کرد؛ البته برخی از این واحدها نیازمند مواد اولیه هستند که باید مشکل آنها را رفع کرد تا تمام ظرفیتشان فعال شود.
 
حبیبی بیان کرد: سازمان همیاری شهرداری‌های استان به عنوان مباشر موظف است حداقل ۲ میلیون ماسک را ذخیره سازی کند و با هماهنگی ستاد کرونا در زمان نیاز توزیع نماید.
 
وی گفت: روزانه هم حداقل باید ۱۲۰ هزار ماسک برای استان تهیه شده و در بازار توزیع شود که هم اکنون در حال انجام است و در کنار آن باید برای ذخیره سازی ۲ میلیون ماسک اقدام کرد.
 
حبیبی افزود: قیمت ماسک نیز باید کنترل شود تا چند قیمتی در بازار نداشته باشیم و با تامین مواد اولیه برای واحدهای صنعتی جلوی کمبود در بازار را بگیریم.
 
معاون استاندار تصریح کرد: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته تا به امروز مشکلی در تهیه و توزیع ماسک نداشته‌ایم و باید پیش بینی‌های لازم برای فصل سرما صورت گیرد.
 
وی با اشاره به گزارش دانشگاه علوم پزشکی قزوین مبنی بر شیوع موج دوم ویروس کرونا و اعمال برخی محدودیت‌ها و تعطیلی برخی از رسته‌های شغلی سه و چهار در سطح سه شهرستان قزوین، بوئین‌زهرا و تاکستان به مدت ۲ هفته،  گفت: تنها راه مبارزه با کرونا رعایت اصول بهداشتی است.
 
حبیبی در پایان تاکید کرد: مناسب‌ترین، ساده‌ترین و کم هزینه ترین روش، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است؛ چون این بیماری واکسن، دارو و درمانی ندارد و باید شهروندان به این موضوع توجه کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1630426
ارسال نظر
نظرات