شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1399/05/05 شناسه خبر: 1630589
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

اقدام جنگنده های آمریکا، نقض آشکار قوانین بین المللی بود

اقدام جنگنده های آمریکا، نقض آشکار قوانین بین المللی بود
نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام اخیر هواپیمای آمریکا در تهدید هواپیمای مسافربری ایران، نقض آشکار قوانین بین المللی است و باید پیگیری شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صدیف بدری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهار داشت: تهدید هواپیمای مسافری جمهوری اسلامی ایران توسط جنگنده های آمریکایی، نقض آشکار قوانین بین المللی است.

وی افزود: آمریکایی ها اعلام کرده اند که حضور جنگنده ها در مجاورت با هواپیمای مسافربری ماهان با هدف رهگیری صورت گرفته، اما اقدامات این جنگنده ها کاملا تهدیدآمیز بوده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی ها هیچ بهانه ای برای تعرض به هواپیمای مسافربری ندارند، گفت: هواپیمای مسافربری کشورمان بر اساس دستور العمل بین المللی هوانوردی عمل کرده و در زمان تهدید، در مسیر بین المللی تجاری در حال حرکت بوده است،

بدری به بیان تاکید بر اینکه باید وزارت خارجه و نهادهای حقوقی کشورمان به پرونده تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ورود کنند، ابراز داشت: سازمان هواپیمایی به عنوان متولی این حوزه باید تمام اقدامات قانونی را پیگیری کند تا از بروز چنین اتفاقاتی در آینده جلوگیری شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تأکید بر شکایت ایران از آمریکا به سازمان بین المللی هوانوردی، تصریح کرد: قطعا این سازمان باید پرونده تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان را بررسی و در این رابطه بیانیه ای صادر کند.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1630589
ارسال نظر
نظرات