شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:22 منتشر شده در مورخ: 1399/05/05 شناسه خبر: 1630641
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی:

شکایت ایران و هواپیمایی ماهان در مجامع بین المللی ضروری است

شکایت ایران و هواپیمایی ماهان در مجامع بین المللی ضروری است
علی جدی گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت ماهان باید در مجامع بین المللی شکایت حقوقی خود نسبت به آمریکا را دنبال کنند و مواضع مقتدرانه ای بگیرد که این قبیل اتفاقات تکرار نشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی جدی، نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک، در رابطه با تهدید پرواز ۱۱۵۲ شرکت هواپیمایی ماهان مسیر تهران - بیروت، توسط دو فروند هواپیمای جنگنده آمریکایی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: وزارت امور خارجه ایران متاسفانه از مردم عقب است، مردم مواضع قاطعی گرفتند، در حالی که وزارت امور خارجه کشور موضع قاطعی نگرفته است.

وی ادامه داد: کشور جمهوری اسلامی ایران و شرکت ماهان باید در مجامع بین المللی شکایت حقوقی دنبال کنند و مواضع مقتدرانه ای بگیرد که این قبیل اتفاقات تکرار نشود.

جدی با اشاره به اینکه اگر سانحه ای برای این هواپیمای مسافربری می افتاد، چالش بزرگی پیش می آمد و قطعا روابط بین ایران و سوریه به خطر می افتاد، تصریح کرد: به همین دلیل موضع مقتدرانه وزارت امور خارجه مهم و ضروری است.

وی با اشاره به اینکه در نیت سو آمریکا در این اتفاق شکی نیست، افزود: اما اینکه این حرکت آمریکا برای به خطا انداختن پدافند عامل سوریه یا فضاسازی رسانه ای در سراسر جهان بوده است نیاز به تحلیل کارشناسان دارد.

جدی خاطرنشان کرد: هواپیما مسافربری اگر مورد اصابت قرار می گرفت قطعا نقش آمریکا برجسته بود و به این گونه نبود که خطا به سمت سوریه باشد و آمریکا محاکمه نشود.

این نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سکوت مجامع بین المللی به دلیل در میان بودن ایران و آمریکا مشهود است، مجامع بر علیه آمریکا موضع نخواهند گرفت، زیرا با یکدیگر منسجم شده اند که ایران را تسلیم  و وادار به همراهی کنند.

وی با تاکید بر اینکه انتظار موضع گرفتن از مجامع بین المللی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: سکوت مجامع داخلی در این خصوص دور از انتظار است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1630641
ارسال نظر
نظرات