شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:53 منتشر شده در مورخ: 1399/05/05 شناسه خبر: 1630775
نماینده ویژه وزیر امور خارجه در امور افغانستان:

ایران از مذاکرات صلح درافغانستان برپایه رهبری افغان‌ها حمایت می‌کند

ایران از مذاکرات صلح درافغانستان برپایه رهبری افغان‌ها حمایت می‌کند
طاهریان گفت: ایران از مذاکرات صلحی در افغانستان حمایت می‌کند که برپایه مالکیت و رهبری افغان‌ها انجام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد ابراهیم طاهریان نماینده ویژه وزیر امور خارجه در امور افغانستان در واکنش به اظهارات اخیر نماینده آمریکا در امور افغانستان، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از صلح و ثبات در افغانستان حمایت و بر ضرورت پایه گذاری صلح بر مبنای نتایج گفتگوهای بین‌الافغانی که با مالکیت و رهبری افغان‌ها انجام گیرد، تاکید می کند.

وی افزود: به مقامات آمریکایی توصیه می‌کنیم، قبل از اظهارنظر درباره دیدگاه‌های مسئولین جمهوری اسلامی ایران درخصوص مسائل منطقه و افغانستان، ابتدا این مواضع را با دقت مطالعه کنند.

گفتنی است، پس از اینکه در چند روز اخیر زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان گفته بود ایران مایل نیست آمریکا در افغانستان به صلح برسد، سفارت ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: ایران از مذاکرات صلحی حمایت می‌کند که برپایه مالکیت و رهبری افغان‌ها انجام شود.

در این بیانیه با تاکید مجدد بر حمایت ایران از استقرار صلح و ثبات در افغانستان و تکرار مواضع ثابت ایران مبنی بر ضرورت پایه‌گذاری صلح بر مبنای نتایج گفتگوهای بین افغان‌ها که با رهبری افغان‌ها انجام گیرد، به مقامات آمریکایی توصیه شده است قبل از هرگونه اظهارنظر درباره دیدگاه‌های مسئولین ایران در خصوص مسائل منطقه و افغانستان، ابتدا این مواضع را با دقت مطالعه کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1630775
ارسال نظر
نظرات