شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 10:27 منتشر شده در مورخ: 1399/05/06 شناسه خبر: 1630938
مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان بهار خبر داد؛

پیش بینی برداشت ۲۷۰ هزار تن سیب زمینی در بهار

پیش بینی برداشت ۲۷۰ هزار تن سیب زمینی در بهار
عبدالحسین اکبری گفت: سال گذشته ۲۵۰ هزار تن برداشت سیب زمینی از مزارع شهرستان بهار داشتیم که پیش بینی ما برای امسال ۲۷۰ هزار تن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالحسین اکبری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار عصر همدان؛ از برداشت ۵۰ درصد از محصولات سیر این شهرستان خبر داد و اظهارکرد: حدود ۹۰۰ هکتار سطح زیر کشت محصول سیر در شهرستان بهار است و پیش بینی می کنیم امسال ۱۴ هزار و ۲۰۰ تن سیر در سال جاری در شهرستان برداشت شود.

وی با اشاره به وجود واحدهای صنایع تبدیلی در سطح شهرستان گفت: بخشی از محصولات سیر تولید شده در شهرستان به مصرف صنایع تبدیلی و بخش عمده ای از آن در سایر شهرستان ها و استان ها به فروش می رسد و بخشی از آن نیز به خارج از کشور صادر می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار میزان مصرف آب این محصول را نسبت به برخی محصولات کمتر دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه این محصول می تواند در تناوب کشت سیب زمینی قرار گیرد، کشاورزان بهاری توجه ویژه ای به این محصول دارند.

اکبری همچنین در مورد کشت سیب زمینی در شهرستان گفت: امسال حدود ۶ هزار هکتار سطح زیر کشت به سیب زمینی اختصاص یافته است که نسبت به سال گذشته بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش داشته‌ایم.

وی افزود: سال گذشته ۲۵۰ هزار تن برداشت سیب زمینی از مزارع شهرستان بهار داشتیم که پیش بینی ما برای امسال ۲۷۰ هزار تن است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار در مورد شروع فصل برداشت سیب زمینی در شهرستان گفت: با توجه به وضعیت آب و هوایی شهرستان، معمولا از اوایل مرداد ماه برداشت سیب زمینی آغاز شده و به فروش می رسد‌.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1630938
ارسال نظر
نظرات