شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:18 منتشر شده در مورخ: 1399/05/06 شناسه خبر: 1631005
نائب رئیس کمیسون آموزش مجلس شورای اسلامی:

مزاحمت نسبت به کوریدور هوایی حمله نظامی تلقی می شود/ جریان استکبار بر مجامع بین المللی سیطره دارد

مزاحمت نسبت به کوریدور هوایی حمله نظامی تلقی می شود/ جریان استکبار بر مجامع بین المللی سیطره دارد
محمد وحیدی گفت: کوریدور هوایی هواپیماهای مسافربری، کوریدور مشخصی است؛ هر گونه مزاحمتی از سوی هر کشوری نسبت به کوریدور هوایی جان مسافران را به خطر می اندازد و عملا یک حمله نظامی تلقی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد وحیدی، نائب رئیس کمیسون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با تهدید پرواز هواپیمای مسیر تهران - بیروت، توسط دو فروند جنگنده آمریکایی اظهار داشت: مسیر حرکت هواپیمای ایرانی به سمت لبنان پروازی ثابت در مسیر پروازی مشخص بوده وحضور جنگنده های آمریکا جنبه تهدید داشته است.

وحیدی اضافه کرد: وزارت امور خارجه و قوه قضائیه در رابطه با اینکه کشوری همچون آمریکا بارها دشمنی اش بر علیه ایران ثابت شده است، شکایتی را تنظیم و به مجامع بین المللی تحویل دهند.

این نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی یاداور شد: هوشیارانه باید موضوع رصد شود، که در آینده شاهد برخوردهای شدیدتری نباشیم.

وی ادامه داد: یکی از اهداف احتمالی آمریکا در این حادثه این بوده که مجموعه پدافند های سوری را به نوعی اشتباه بیندازند و فاجعه انسانی دیگری را رقم زنند.

وحیدی یکی دیگر از اهداف آمریکا نسبت به این حادثه را تحریکی عنوان کرد و گفت: هدف مهم دیگری که قطعا آمریکا در این حادثه داشته، تضعیف جایگاه ایران در جبهه مقاومت و کم کردن حضورش در کشورهایی همچون سوریه است.

نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: در یک هواپیمای مسافربری اشخاص با رده های سنی مختلف حضور دارند و خلبان براساس اجبار که خطر در صحنه را دفع کند، کاهش ارتفاع پروازی را لحاظ می کند که حداقل میزان خطر را از هواپیمای نظامی دریافت کند.

وحیدی با بیان اینکه مجامع بین المللی، قدرتمند، تصمیم ساز و مستقل نیستند، خاطرنشان کرد: جریان استکبار به نوعی در مجامع بین المللی سیطره دارد، اما انتظار می رفت که سازمان هواپیمایی بین المللی اعلام نظر شفاف تری داشته باشد و از حریم مسافرانی که آسیب دیدند دفاع کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1631005
ارسال نظر
نظرات