شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 13:40 منتشر شده در مورخ: 1399/05/06 شناسه خبر: 1631007
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس:

اقدام‌وقیحانه امریکا در سپر قراردادن هواپیمای مسافربری ضد‌بشری است/اهمال در پیگیری وزارت‌خارجه را نمی پذیریم

اقدام‌وقیحانه امریکا در سپر قراردادن هواپیمای مسافربری ضد‌بشری است/اهمال در پیگیری وزارت‌خارجه را نمی پذیریم
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پیگیری قاطع وزارت امورخارجه به دوراز اهمال کاری گفت: اقدام وقیحانه امریکا در سپر قراردادن هواپیمای مسافربری غیرانسانی و ساختارشکن در حوزه حقوق بشر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از گلستان ما؛ رمضانعلی سنگدوینی امروز در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به اتفاقات اخیر هواپیمای جنگنده آمریکا با هواپیمای ایرانی اظهار کرد: این نوع اقدامات آمریکا ، رژیم صهیونیستی و هر کشور دیگری غیر انسانی و ضد حقوق بشری است.

وی افزود:  کریدورهوایی مسافربری مشخص و یک قرار داد بین المللی دارد ، جنگده ها نمی توانند  از مسیر آن عبور کرده و ادعایی در این خصوص داشته باشند .

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تحرکات اخیر آمریکا یک موضوع ساختارشکن در حوزه حقوق بشراست، تصریح کرد: این موضوع هم در مجلس و هم وزارت امور خارجه پیگیری می شود.

وی تاکید کرد: وزارت امور خارجه بعنوان دستگاه دیپلماسی ما باید این حرکت ضد بشری امریکا را در سازمان ملل پیگیری و با قاطعیت از حقوق ملت ایران دفاع کند و اهمال در آن برای مردم و مجلس قابل قبول نیست.

سنگدوینی بیان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی چهل و یک سال است درمسیر انقلاب سنگ اندازی می کنند و با اقدامات غیرقانونی و دیپلماتیک سعی بر براندازی انقلاب را دارند و ایران اسلامی با رهبری مقام معظم رهبری همواره با اقدامات قانونی با آنان مبارزه و نقشه های آنان را نقش برآب کرده است.

وی گفت:باید اقدام خلبان این هواپیمای مسافربری که با مهارت تمام، جسارت و شجاعت هواپیما راهدایت و جان مسافران را نجات داد، تحسین کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1631007
ارسال نظر
نظرات