شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 13:45 منتشر شده در مورخ: 1399/05/06 شناسه خبر: 1631044
تهیه کننده رسانه ملی در گفتگو با سبلان ما مطرح کرد؛

الگوی مصرف راهکاری برای بهره مندی همه مناطق از نعمت برق

الگوی مصرف راهکاری برای بهره مندی همه مناطق از نعمت برق
اکبری، هنرمند اردبیلی گفت: پیوستن به پویش " به وقت روشنایی" و الگوی مصرف برق راهکاری مناسب در فصل گرما برای صرفه جویی در برق و بهره مندی متوازن همه مناطق کشور از برق است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مقداد اکبری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، در خصوص صرفه جویی مصرف برق، اظهار داشت: مسئله انرژی و تولید آن در دنیا جزو موارد خاص محسوب می شود و از آنجایی که کشورمان در تحریم ظالمانه قرار گرفته، هر خانوار ایرانی با  رعایت الگوی مصرف، میتواند کمک شایانی به ذخیره انرژی کند.

وی با بیان اینکه تابستان امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا از شرایط حساسی برخوردار است، افزود: بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور که بیماران کرونایی در آن بستری هستند از جمله اماکن خاصی هستند که نیاز مبرم و حیاتی به انرژی برق دارند که خاموشی مقطعی هم می تواند، مشکل ساز شود.

تهیه کننده شبکه ملی ایران کالا با بیان اینکه با ساده ترین روش ها می توان در مصرف برق صرفه جویی کرد، گفت: اگر هر خانوار ایرانی تنها 15 دقیقه در 24 ساعت کولر خود را در پیک مصرف خاموش کند، باعث می شود تا  همه مردم در همه مناطق کشور، بصورت متوازن از نعمت برق بهره مند شوند.

 مجری صحنه کشور با اشاره به پیوستن خود به پویش به وقت روشنایی، تصریح کرد: وقت روشنایی کمپینی برای فرهنگسازی در الگوی مصرف است که لازم است همگان با پیوستن به این پویش و صرفه جویی برق در روزهای گرم تابستانی و ساعات پیک مصرف نسبت به ذخیره انرژی و جلوگیری از خاموشی های احتمالی کمک کنند.

اکبری تصریح کرد: راه اندازی چنین کمپین هایی و بازتاب آن در شبکه های اجتماعی و رسانه ملی، فرهنگسازی صحیح و نتایج مثبت را به همراه خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1631044
ارسال نظر
نظرات