شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:54 منتشر شده در مورخ: 1399/05/06 شناسه خبر: 1631112
جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین:

۶۰ کارمند بانکی در قزوین به کرونا مبتلا شدند/ پر شدن ظرفیت تخت‌های آی سی یو در بیمارستان‌ها

۶۰ کارمند بانکی در قزوین به کرونا مبتلا شدند/ پر شدن ظرفیت تخت‌های آی سی یو در بیمارستان‌ها
منوچهر حبیبی، جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان گفت: با توجه به آمار بالای مبتلایان به کرونا، ظرفیت تخت‌های آی سی یو در بیمارستان‌ها پر شده و در زمینه تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی با مشکل مواجه هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، منوچهر حبیبی امروز(دوشنبه) در ستاد مقابله با کرونای شهرستان تاکستان اظهار کرد: برگزاری مراسم عروسی و عزا و تجمعات غیرضروری عامل اصلی شیوع بیماری کرونا در استان و مخصوصا شهرستان تاکستان است که باید اینگونه مراسم با محدودیت تعداد نفرات برگزار شود.

وی افزود: در روستاها و بخش‌های شهرستان‌های درگیر کرونا، هر نوع مراسمی برگزار می‌شود که باید بخشدار، فرمانده کلانتری، دهیار و بهیار روستا بر آن نظارت کنند تا با محدودیت نفرات برگزار شوند.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان تاکید کرد: تالارهای پذیرایی و هتل‌ها تا دو هفته آینده در شهرهای استان تعطیل است و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و تعزیرات حکومتی باید در این زمینه نظارت داشته باشند.

معاون سیاسی استاندار با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان تاکستان گفت: مردم این شهرستان به مدت دو هفته فاصله‌گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی را رعایت کنند و مراسم عروسی و عزا را با محدودیت تعداد افراد شرکت کننده برگزار کنند.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان عنوان کرد: با توجه به نزدیکی فصل برداشت محصول در شهرستان تاکستان ضروری است فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی رعایت شود و جهاد کشاورزی در این خصوص باید اقدام کند.

 

حبیبی در ادامه بیان کرد: ضدعفونی کردن شهر به صورت هدفمند در دستور کار شهرداری قرار بگیرد و شهرداران با هماهنگی بسیج و سپاه، مکان‌های پر رفت‌وآمد شهر را ضدعفونی کنند.

معاون سیاسی استاندار با اشاره به آگاه سازی و آموزش مسائل بهداشتی افزود: با بهره‌گیری از فضای شهری با نصب بنر برای اطلاع رسانی و آگاه سازی شهروندان جهت استفاده از ماسک اقدام شود.

حبیبی گفت: با توجه به صنعتی بودن شهرستان تاکستان ضرورت دارد اداره کار شهرستان با نظارت و بازدید مستمر از واحدهای تولیدی، رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را در این واحدها کنترل و گزارش کند.    

وی با اشاره به وضعیت نگران کننده کرونا در سطح استان تصریح کرد: برای پیشگیری و مقابله با این ویروس همه مسئولیت اجتماعی داریم و باید با تمام توان در این زمینه تلاش کنیم.

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، هشدار داد: با توجه به آمار بالای مبتلایان به کرونا، ظرفیت تخت‌های آی سی یو در بیمارستان‌ها پر شده و در زمینه تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی با مشکل مواجه هستیم که این موضوع نگران کننده است.

معاون استاندار بیان کرد: با توجه به شیوع موج دوم بیماری کرونا، دو شعبه بانکی در سطح استان تعطیل و بیش از ۶۰ کارمند بانکی به بیماری کرونا مبتلا شدند.

وی در پایان گفت: باید دانشگاه علوم پزشکی آمار کارمندانی که به کرونا مبتلا شده‌اند را به صورت روزانه اعلام کند تا مردم آگاهی و احتیاط لازم را برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک داشته باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1631112
ارسال نظر
نظرات