شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 14:38 منتشر شده در مورخ: 1399/05/06 شناسه خبر: 1631126
اصفهانی ها به پویش «#به_وقت_روشنایی» پیوستند؛

حمایت هنرمند تئاتر اصفهانی از پویش کاهش مصرف برق/ قیومی: قسمتی از مجموعه جدید خود را به صرفه جویی در برق اختصاص داده ام

حمایت هنرمند تئاتر اصفهانی از پویش کاهش مصرف برق/ قیومی: قسمتی از مجموعه جدید خود را به صرفه جویی در برق اختصاص داده ام
کارگردان تئاتر اصفهانی در خصوص پویش «#به_وقت_روشنایی» در فضای مجازی در خصوص کاهش مصرف برق، تصریح کرد: با توجه به تابستان و مصرف زیاد از برق، یک قسمت از مجموعه سه پلشت را به مسئله برق اختصاص دادیم و قرار است که با اداره برق در این زمینه کار کنیم. کارگردان تئاتر اصفهانی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی قیومی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با پویش «#به_وقت_روشنایی» در فضای مجازی در خصوص کاهش مصرف برق، تصریح کرد: با توجه به تابستان و مصرف زیاد از برق، یک قسمت از مجموعه سه پلشت را به مسئله برق اختصاص دادیم و قرار است که با اداره برق در این زمینه کار کنیم.

نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر گفت:در خصوص شیوع کرونا و تعطیلی سالن های تئاتر اظهار کرد: اجرای فصل دوم نمایش بالشت را در سینما فلسطین شروع کرده بودیم و شب های ابتدایی اکران بود اما زمانی که کرونا شیوع پیدا کرد، اعلام کردند که اجرای نمایش ها تعطیل شود.

 
 وی افزود: هزینه های دکور و تجهیزات، عوامل و تبلیغات و اطلاع رسانی برای اجرای تئاتر را انجام دادیم و برای اولین بار تا 10 روز جلوتر بلیط ها پیش فروش شده بود، اما متاسفانه اجراها تعطیل شد
 
قیومی بیان کرد: با شیوع کرونا و تعطیل شدن برنامه های فرهنگی و هنری، هنرمندان به خصوص تئاتری های به دلیل اینکه کارشان ارتباط با مردم بود، نمی توانند کار دیگری انجام دهند.
 
وی با توضیح اینکه کرونا باعث خانه نشین شدن هنرمندان شد، تصریح کرد: حدود شش ماه است که در خانه هستیم و کاری نمی توانیم انجام دهیم، اما من نتواسنتم بیکار بنشینم و شروع به ساخت مجموعه «سه پلشت» کردم.
 
این بازیگر تئاتر اصفهانی اضافه کرد: این مجموعه در فضای مجازی منتشر می شود که با استقبال مردم روبه رو شده و با ساخت این مجموعه برای حدود 20 نفر کارآفرینی کردیم.
 
وی خاطر نشان کرد: طبق گفته مسئولان قرار بود از ابتدای تیر ماه شاهد بازگشایی سالن های تئاتر باشیم و به همین دلیل  برای اخذ مجوز اقدام کردیم؛ قرار بود سالن های تئاتر و همچنین تعدا زیادی از مشاغل دیگر هم بازگشایی شود اما سالن های تئاتر همچنان بسته است.
 
قیومی ادامه داد: مسئولان اعلام کردند که بخشنامه های بازگشایی سالن ها را به ستاد کرونا ارسال کردیم و منتظر مجوز اکران ها هستیم و ستاد کرونا تاکنون تصمیمی برای بازگشایی نگرفته است.
 
وی با بیان اینکه زمانی اعلام کردند که سالن های تئاتر با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بازگشایی شود، اظهار کرد: در این بحث اعلام شد که 50 درصد از ظرفیت آن استفاده شود، این شرایط برای ما بد است؛ به عنوان مثال یک سالنی که 50 و یا 70 نفر ظرفیت دارد و برخی سالن ها در تهران 40 نفر ظرفیت دارد که و اجرای برای 20 تا 35 نفر کار را سخت می کند و این کار امکان پذیر نیست.
 
کارگردان تئاتر اصفهانی اظهار کرد: با توجه به تعطیلی و عدم فعالیت هنرمندان، صرفا تاکنون یکی دو ماه از بیمه هنرمندان را پرداخت کردند و بعد از آن هیچ تمهید و کار خاصی برای حمایت از هنرمندان تاکنون انجام نشده است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1631126
ارسال نظر
نظرات