شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1399/05/06 شناسه خبر: 1631146
علمای اهل سنت شهرستان درمیان:

تهدید پرواز ایرانی توسط جنگنده‌های آمریکایی اقدامی وحشیانه، بزدلانه و غیر انسانی بود

تهدید پرواز ایرانی توسط جنگنده‌های آمریکایی اقدامی وحشیانه، بزدلانه و غیر انسانی بود
امام جمعه اهل سنت شهر اسدیه گفت: ایجاد مزاحمت هواپیمای جنگنده آمریکا برای هواپیمای مسافربری ایران اقدامی وحشیانه و بزدلانه بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مولوی سید احمد عبدالهی امام جمعه اهل سنت شهر اسدیه در گفت‌وگو با خاورستان، در مورد تهدید پرواز 1152 شرکت ماهان مسیر تهران- بیروت توسط دو فروند هواپیمای جنگنده آمریکایی، اظهار کرد: ایجاد مزاحمت هواپیمای جنگنده آمریکا برای هواپیمای مسافربری ایران اقدامی وحشیانه و بزدلانه بود.

 

وی افزود: مزاحمت برای مسافرین هواپیما در هیچ منطق و قانونی جایز نیست.

 

امام جمعه اهل سنت اسدیه بیان کرد: آمریکایی‌ها خودشان مشکلات اقتصادی زیادی دارند و مردم معترض و منتقد را به قتل رسانده و زندانی می‌کنند اما باز هم دست از شرارت برنداشته و نسبت به هواپیمای مسافربری ایران ایجاد مزاحمت کردند.

 

مولوی عبدالهی با بیان این‌که این عمل محکوم است، تاکید کرد: لازم است دولتمردان کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلامی در مقابل آمریکا قاطعانه موضع گیری کنند تا آمریکا از این شرارت خودش دست بردارد.

 

وی تصریح کرد: ان‌شاءالله در سطح بین المللی نیز اقدامات اساسی صورت گیرد تا بتوان جلوی تجاوزگری و طغیان آمریکا را گرفت.

 

تهدید پرواز ایرانی توسط جنگنده‌های آمریکایی اقدامی غیر انسانی بود

 

مولوی عبدالعزیز خالقی امام جمعه اهل سنت روستای درمیان نیز در این خصوص اظهار کرد: تهدید پرواز ایرانی توسط جنگنده های آمریکایی اقدامی غیر انسانی بود.

 

وی افزود: امنیت مسافران و راه‌های زمینی و هوایی در تمام کشورها باید تامین باشد و مردم با امنیت سفر کنند.

 

امام جمعه اهل سنت روستای درمیان بیان کرد: آمریکا با این اقدام خطوط هوایی را برای مردم نا امن کرد.

 

مولوی خالقی عنوان کرد: این مسئله یک مسئله بحرانی است و این اقدام باید در مجامع بین المللی که تمام سیاست مداران دنیا و تمام حاکمانی که بر کره خاکی حکمران هستند به آن توجه داشته و امنیت مسافران را فراهم کنند.

 

وی با بیان این‌که نقص فنی، سقوط و سایر مسائلی که احتمال دارد برای یک هواپیما در طول مسیر به وجود بیاید بحث جدایی است، تاکید کرد: این‌که هواپیمای جنگی هواپیمای مسافربری را تهدید و امنیت مسافران را به خطر بیندازد از دیدگاه همه محکوم است.

 

امام جمعه اهل سنت روستای درمیان تصریح کرد: تمام دنیا و حتی سیاست مداران آمریکایی نیز این اقدام را محکوم می‌کنند چراکه اقدام درست و شایسته‌ای نبوده است.

 

مولوی خالقی اظهار کرد: اقدام آمریکا غیر قانونی بوده وهیچ فردی اقدامی که غیر قانونی و غیر منطقی باشد را قبول ندارد.

 

وی با بیان این‌که خطوط جنگی و مسافربری هر کدام باید در راهبرد خود باشد، گفت: امنیت راه‌ها از تمام جوانب باید سالم باشد و کسی که سلامت راه‌ها را به خطر می‌اندازد از نظر همه محکوم است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1631146
ارسال نظر
نظرات