شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 10:05 منتشر شده در مورخ: 1399/05/07 شناسه خبر: 1631317
تکدی‌گری مدرن؛

متکدیانی که با چسباندن یک نوشته روی عابربانک درآمد 46 میلیونی دارند + عکس

متکدیانی که با چسباندن یک نوشته روی عابربانک درآمد 46 میلیونی دارند + عکس
متکدیان با استفاده از شیوه‌ای جدید و چسباندن تکه‌ای کاغذ روی دستگاه‌های عابربانک برخی شهرها گاهی تا 46 میلیون تومان پول به جیب می‌زنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ یکی از انواع گدایی‌های مدرن این‌گونه است که برخی از متکدیان به دستگاه‌های عابربانک روی آورده و دست به دامان مردمی می‌شوند که به هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز دلشان به رحم آمده و بخشی از پول خود را کارت به کارت می‌کنند.
 
طی چند روز گذشته و با بهره‌گیری از این روش، فرد یا افرادی متکدی در شهرهای بروجن و هفشجان و سایر شهرهای استان‌های چهارمحال و بختیاری و اصفهان با چسباندن تکه‌ای کاغذ روی دستگاه‌های عابر بانک و توضیح شرح حال خود با عجز و ناله، صاحب درآمد میلیونی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجن در گفت و گو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ با تأیید این خبر گفت: با بررسی‌ شماره کارت نوشته شده برروی این کاغذ مشخص گردید که طی دو ماه گذشته افزون بر 46 میلیون تومان به صورت مبالغ خُرد به نام صاحب این کارت با مشخصات معلوم واریز شده است.

سرهنگ مسلم احمدی با بیان اینکه حساب مذکور مسدود شده و شناسایی و دستگیری عوامل این سوء استفاده مالی در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفته است، افزود: با توجه به شیوه‌های جدید کلاهبرداری در پوشش‌های مختلف لازم است مردم کمک‌های خود را به مراکز معتبر تحویل دهند.

به گزارش جهانبین نیوز؛ در قانون مجازات اسلامی و بر اساس ماده 712، هرکس تکدی، کلاشی و ولگردی را پیشه خود قرار داده و از این راه امرار معاش نماید به حبس از یک تا سه ماه محکوم‌ خواهد شد و چنانچه با وجود توان مالی مرتکب عمل فوق شود علاوه بر مجازات مذکور کلیه اموالی که از این طریق به‌دست‌ آورده است‌ مصادره خواهد شد.
 
در کنار وظایف نهادهای حمایتی در برابر افراد نیازمند جامعه و همچنین مسئولیت نهادهای ذیربط برای جمع‌آوری گدایان از سطح شهرها، به نظر می‌رسد کمک کردن به افرادی که نیازمند نیستند راه را برای شناسایی و رفع نیاز نیازمندان حقیقی دشوار خواهد کرد.
 
بنابراین ما نیز همانقدر که برای کمک کردن وظیفه داریم، برای رساندن این کمک‌ها به مستحق حقیقی نیز تکلیف داریم تا صدای کمک‌خواهی نیازمندان حقیقی در هیاهوی افراد فرصت‌طلبی که شغلشان گدایی است، گُم نشود.
 
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1631317
ارسال نظر
نظرات