شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:18 منتشر شده در مورخ: 1399/05/07 شناسه خبر: 1631337
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان:

افزایش مبتلایان به کرونا در قزوین نگران‌کننده است

افزایش مبتلایان به کرونا در قزوین نگران‌کننده است
پیمان نامدار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به آمار نگران کننده افزایش بیماران مبتلا به کرونا گفت: اکنون ۵۵ نفر از بیماران در آی سی یوها بستری بوده و ۱۰ نفر دیگر نیز در انتظار بستری شدن در بخش آی سی یو هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به وضعیت کرونا در استان اظهار کرد: با تغییر رفتار ویروس کووید۱۹ اکنون ۲۶۴ بیمار در بیمارستان‌های سطح استان با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

وی افزود: غالب افراد بستری شده در بیمارستان‌ها، بیماران دارای علائم زمینه‌ای هستند و متاسفانه ۲۰ درصد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان در رده سنی ۲۰ تا ۴۰ سال قرار دارند.

فوت 6 بیمار مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با اشاره به آمار بیماران جدید شناسایی شده تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۸ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری شده و متاسفانه ۶ نفر نیز با علائم حاد تنفسی و تشخیص قطعی کووید۱۹ فوت کردند.

وی در ادامه با اشاره به آمار نگران کننده افزایش بیماران مبتلا به کرونا عنوان کرد: اکنون ۵۵ نفر از بیماران در آی سی یوها بستری بوده و ۱۰ نفر از بیماران به دلیل تکمیل تخت‌ها، در انتظار بستری شدن در بخش آی سی یو هستند.

نامدار در پایان گفت: متاسفانه جوانان و کودکان هم اکنون در قشر بسیار پرخطر هستند که هم می‌توانند به عنوان ناقل عمل کرده و هم به عنوان بیمار در بیمارستان‌های استان بستری باشند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1631337
ارسال نظر
نظرات