شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:06 منتشر شده در مورخ: 1399/05/07 شناسه خبر: 1631435
نماینده مردم کردستان در مجلس:

تعرض به هواپیمای ماهان نقض قوانین بین الملل است

تعرض به هواپیمای ماهان نقض قوانین بین الملل است
محسن فتحی نماینده مردم شهرستانهای سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: با توجه به ماهیت تعرض به هواپیمای مسافربری ماهان، این موضوع باید از سوی دستگاه دیپلماسی کشور مورد پیگیری قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن فتحی نماینده مردم شهرستانهای سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با محکوم خواندن تجاوز آمریکا به هواپیمای مسافربری ماهان و به خطر انداختن جان مسافران بی گناه، بیان کرد: تعرض به هواپیمای مسافربری ماهان باید به طور ویژه از سوی دستگاه دیپلماسی، قوه قضائیه و سازمان هواپیمایی از طریق مجامع بین المللی پیگیری شود چرا که این اتفاق نقض آشکار قوانین حقوقی و بین المللی است.

فتحی افزود: مجلس در دستور کار ویژه ای این موضوع را مورد بررسی قرار می دهد و در جهت حفظ مصالح ملی از دولت می خواهیم روند پیگیری حقوقی را گزارش دهد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: چنین اقدامی هم غیرقانونی، هم خطرناک و هم بازی با جان انسان‌های بی گناه است به خصوص که برخلاف ادعای انجام شده، فاصله امن اصلا رعایت نشده است. 

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچ حرکت خصمانه‌ای علیه ملت خود را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت و در زمان خود به هر حرکت نابخردانه‌ای واکنش قاطع و مناسب نشان خواهد داد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1631435
ارسال نظر
نظرات