شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:03 منتشر شده در مورخ: 1399/05/07 شناسه خبر: 1631441
سرمربی اسبق تیم ملی موی تای ایران در واکنش به حادثه هواپیمای ماهان:

کنوانسیون‌های بین المللی اقدام جنایتکارانه آمریکا را پیگیری کنند

کنوانسیون‌های بین المللی اقدام جنایتکارانه آمریکا را پیگیری کنند
بهمن رضوی سرمربی اسبق تیم موی تای بزرگسالان ایران و مسئول انجمن موی تای منطقه 3 کشور اقدام جنگنده‌های آمریکایی در موضوع هواپیمای مسافربری ماهان را حرکتی تروریستی خواند و گفت: از دستگاه‌های ذیربط انتظار می رود که از طریق مجامع و کنوانسیون‌های بین المللی این اقدام جنایتکارانه آمریکا را پیگیری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش کُردتودی، دو فروند جنگنده «اف ۱۵» آمریکایی بعد از ظهر پنجشنبه (دوم تیرماه) در اقدامی غیر حرفه‌ای و تروریستی برای یک فروند هواپیمای مسافربری ایران که از تهران عازم بیروت بود، در آسمان سوریه مزاحمت ایجاد کردند، مزاحمتی که نزدیک بود، به یک فاجعه تبدیل شود.

به دنبال این اقدام ضدانسانی جنگنده‌های آمریکایی، بهمن رضوی سرمربی اسبق تیم موی تای بزرگسالان ایران و مسئول انجمن موی تای منطقه 3 کشور  اقدام جنگنده‌های آمریکایی در موضوع هواپیمای مسافربری ماهان را حرکتی  تروریستی  خواند و گفت: از دستگاه‌های ذیربط انتظار می رود که از طریق مجامع و کنوانسیون‌های بین المللی این اقدام جنایتکارانه آمریکا را پیگیری کنند.

وی عنوان نمود:  قاعدتاً پشت سر این اقدام آمریکایی‌ها اهداف تروریستی بوده است چراکه این پرواز طبق برنامه زمان بندی و در یک مسیر مشخص اتفاق افتاده است اما آمریکایی‌ها به آن تعرض کردند.

این ورزشکار کردستانی افزود:  هدف آمریکا دشمنی با مردم  ایران و این انقلاب است  زیرا آمریکا  طی سالها گذشته با اشتباهاتی که در مورد این کشور مرتکب شده است به همه جهانیان ثابت کرده است که  دشمن شماره یک ایران و انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه دشمنی آمریکا و استکبار جهانی با ملت ایران ذاتی و همیشگی است، تاکید کرد: ملت آزاده ایران در مقابل هرگونه ظلم می ایستند و به همین دلیل آمریکا و مزدوران آن تمام تلاش خود را می کنند تا مقاومت مردم و ملت ایران را در هم بشکنند ولی باید بدانند که این آرزو را به گور خواهند برد.

رضوی  با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران مقتدرترین نظام سیاسی در دنیا به شمار می رود، افزود: ملت  ما با همدلی و همزبانی و تبعیت از ولی فقیه تمامی نقشه های شوم دشمنان را خنثی می کنند و این نوع اقدام  امریکا نقطه اوج وقاحت  و ضعف آنان در مقابل ایران و ایرانی را نشان میدهد.

انتهای پیام/7727

https://www.dana.ir/1631441
ارسال نظر
نظرات