شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 21:52 منتشر شده در مورخ: 1399/05/07 شناسه خبر: 1631546
استاندار قزوین:

قزوین، استانی ضعیف از لحاظ امکانات و اعتبارات و تجهیزات است

قزوین، استانی ضعیف از لحاظ امکانات و اعتبارات و تجهیزات است
هدایت‌الله جمالی‌پور، استاندار قزوین گفت: استان قزوین دارای ضعف از لحاظ امکانات، اعتبارات و تجهیزات بوده و این موضوع جزو چالش‌های استان است؛ اما با این وجود، حوزه عملکردی شورای مواد مخدر مناسب بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، هدایت‌الله جمالی‌پور امروز(سه شنبه) در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امروز سرمایه‌ای بزرگ‌تر از سرمایه انسانی در جوامع نیست و مهم‌ترین سرمایه یک کشور برای رسیدن به قله‌ها، سرمایه انسانی است که البته موادمخدر آن را مورد هدف قرار می‌دهد.

وی افزود: استان قزوین دارای ضعف از لحاظ امکانات، اعتبارات و تجهیزات بوده و این موضوع جزو چالش‌های استان است؛ اما با این وجود، حوزه عملکردی شورای مواد مخدر مناسب بود.

استاندار قزوین بیان کرد: پدیده مواد مخدر پدیده مهمی است؛ زیرا گسترش آن آثار مخربی را در پی دارد و فردی که مسئولیتی در این زمینه قبول می‌کند، باید تمام تلاش و توان خود را برای خدمت به مردم به کار گیرد.

جمالی‌پور یادآور شد: امیدواریم بتوانیم در استان فرصتی را ایجاد کنیم که سرمایه‌های انسانی ما در امان باشند.

وی به انتصاب رئیس جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اشاره و عنوان کرد: در حوزه مواد مخدر و شورای هماهنگی، فعالیت‌های مختلفی باید دنبال شود که مهمترین فعالیت، هماهنگی بین دستگاه‌ها است.

این مقام مسئول تصریح کرد: مدیر جدید باید بتواند از ظرفیت مدیران ارشد و مسئولان اجتماعی در این حوزه بهره‌مند شود تا بتوان در این حوزه موفق بود.

ایران در مبارزه با مواد مخدر نقش اساسی داشته است

جمالی‌پور، مسئولیت‌ها را امانتی از سوی خداوند دانست و اضافه کرد: اگر در دوران مسئولیت خود طوری رفتار و عمل کنیم که مورد رضایت خداوند باشد قطعا عاقبت به خیر می‌شویم که در غیر این صورت عاقبت به خیری به دنبال نخواهد داشت.

در ادامه علی رحمانی دبیر جدید شورای هماهنگی مواد مخدر استان قزوین نیز بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر نقش اساسی داشته و به درستی نقش آفرینی کرده است.

وی گفت: توجه به نیروی انسانی برای جامعه مهم است و دشمنان در این حوزه از هیچ تلاشی دریع نکردند و توانستند جوانان ما را با افیون مواد مخدر دچار چالش کنند.

مشاور استاندار قزوین ادامه داد: ما اگر بخواهیم شیوع مواد مخدر را به صورت ریشه‌ای حل کنیم باید از جوانان و نوجوانان شروع کنیم؛ چراکه این قشر از جامعه به عنوان نیروهای مولد و پویا مهم بوده و امیداوریم بتوانیم در این جهت گام‌های بزرگتری برداریم.

رحمانی عنوان کرد: یکی از اولویت‌های اصلی ما پیشگیری در حوزه جوانان و نوجوانان است و ما در این مسیر به حمایت‌های سازمان‌های مردم نهاد و ارگان‌های دیگر نیازمندیم تا از ظرفیت‌های آنها بهره‌مند شویم.

گفتنی است؛ در این جلسه از زحمات اردشیر صفاپور دبیر سابق شورای هماهنگی موادمخدر قدردانی و علی رحمانی به عنوان دبیر جدید معرفی شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1631546
ارسال نظر
نظرات