شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 18:11 منتشر شده در مورخ: 1399/05/07 شناسه خبر: 1631606
مدیر فرهنگسرای هنر اصفهان:

پویش هایی مانند «#به‎_وقت‎_روشنایی» با توجه به شرایط این روزها تأثیرگذار و لازم است

پویش هایی مانند «#به‎_وقت‎_روشنایی» با توجه به شرایط این روزها تأثیرگذار و لازم است
مدیر فرهنگسرای هنر اصفهان گفت: پویش هایی مانند « #به‎_وقت‎_روشنایی » با توجه روزهای گرم و بحث شیوع کرونا، تأثیرگذار و لازم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مریم سادات معلایی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص پویش « #به‎_وقت‎_روشنایی » اظهار کرد: اینگونه پویش ها در این روزهای گرم و بحث شیوع کرونا، تأثیرگذار و لازم است.

مدیر فرهنگسرای هنر اصفهان گفت: سال گذشته برای مصرف کمتر از برق در ساعات اوج، کلاس ها را بعد از ساعات اوج برگزار کردیم.

وی افزود: در حال حاضر هم به دلیل شیوع کرونا فرهنگسراها فعالیتی حضور ندارد اما با توجه به حضور در گرم ترین روزهای سال، باید در مصرف برق صرفه جویی کنیم.

معلایی بیان کرد: فرهنگسرای هنر جدای از فعالیت های هنری همچون خوشنویسی، نقاشی و بازگیری و هنرهای نمایشی بحث فعالیت های فرهنگی برنامه های متنوع مانند پنجشنبه با هنر، اشک ها و لبخند ها اجرا می کند.

وی اضافه کرد: کرونا باعث ایجاد مشکل در زمینه آموزش ها و برنامه ریزی های ما شده است؛ اولین برنامه ای که در این دوران انجام دادیم تا اختلاط موجود در روند آموزش و ارتباط اساتید و هنرجوها کمتر شود، پیگیری آموزش های آنلاین بود.

مدیر فرهنگسرای هنر خطر نشان کرد: از اساتید خواستیم برای تهیه فیلم های آموزشی به فرهنگسرا بیایید و در فضای مجازی بارگزاری می کردند و کلاس ها به صورت مجازی برگزار شد و روند آموزش هرچند کُند اما در حال انجام است.

وی افزود: همچنین همزمان با ماه رمضان جشنواره نمایش های کوتاه خانوادگی پنج دقیقه ای را برگزار کردیم.

معلایی با توضیح اینکه اولین جشنواره مجازی خوشنویسی را با موضوع آیات قرآن و احدایث در شاهین شهر برگزار کردیم، گفت: هدف از برگزاری این جشنواره بهره گیری و نشر هنر در بین خانواده ها و حمایت از شعار «با هنر در خانه می مانیم» است.

وی اظهار کرد: آثار ارسالی مورد بازبینی قرار گرفتند و یک سری از آثار حائز رتبه برتر شدند و جوایز به نفرات برتر اهدا شد؛ برگزاری جشنواره و اهدا هدیه برای حفظ روحیه در خانه ماندن و رونق هنر در بین خانواده ها، از دیگر اهداف است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1631606
ارسال نظر
نظرات