شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:44 منتشر شده در مورخ: 1399/05/08 شناسه خبر: 1631698
معاون خدمات شهری شهرداری سنندج:

عرضه دام زنده در سنندج ممنوع شد/کشتار رایگان در عید قربان

عرضه دام زنده در سنندج ممنوع شد/کشتار رایگان در عید قربان
لقمان حیدری معاون خدمات شهری شهرداری سنندج گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا هیچ جایگاهی برای عرضه دام زنده به مناسبت عید سعید قربان تعیین نشده و بر اساس دستورالعمل دامپزشکی کل کشور و ستاد ملی مقابله با کرونا عرضه دام زنده در جایگاه‌های موقت سطح شهر ممنوع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ لقمان حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: عرضه دام زنده به مناسبت ایام عید سعید قربان در سطح شهر ممنوع است.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج اظهار داشت: قربانی کردن یکی از سنتهای حسنه است که مسلمانان در ایام عید سعید قربان نسبت به انجام این  این عمل خیرخواهانه اقدام می‌کنند.

حیدری بیان کرد: هر ساله شهرداری هم در راستای رفاه حال شهروندان در دسترسی آسان به دام زنده نقاط مختلفی را جهت عرضه دام در نظر می‌گرفت و علاوه بر تعیین این نقاط، اکیپ‌های خدمات شهری هم در نقاط مختلف جهت تنظیف مکان‌های عرضه دام مستقر می‌شدند.

وی اعلام کرد: متاسفانه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و بر اساس دستورالعمل دامپزشکی کل کشور و ستاد ملی مقابله با کرونا و با هدف حفظ سلامتی، جلوگیری از تجمع و رفت وآمد شهروندان، عرضه دام زنده در جایگاه‌های موقت سطح شهر ممنوع است و هیج جایگاهی هم برای فروش دام در این ایام تعیین نشده است.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج عنوان کرد: شهرداری مناطق به صورت مستمر از سطح شهر بازدید می‌کنند و اجازه عرضه دام زنده در این ایام را نخواهند داد.‌

وی خاطرنشان کرد: کشتارگاه صنعتی دام سنندج با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی کرونا در روز عید سعید قربان آمادگی لازم به منظور کشتار دام‌های قربانی و تحویل لاشه‌های استحصالی به متقاضیان را با ارائه خدمات رایگان دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1631698
ارسال نظر
نظرات