شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 10:14 منتشر شده در مورخ: 1399/05/08 شناسه خبر: 1631725
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

جمع‌آوری کمک‌های مردمی عید قربان با اجرای "نذر قربانی"/ برپایی 312 پایگاه برای جمع‌آوری نذرورات

جمع‌آوری کمک‌های مردمی عید قربان با اجرای "نذر قربانی"/ برپایی 312 پایگاه برای جمع‌آوری نذرورات
سلم آبادی گفت: نذورات قربانی خیرین و مردم نوع دوست استان خراسان جنوبی در اسرع وقت با اولویت سالمندان، بیماران صعب‌العلاج و فرزندان ایتام و محسنین در قالب طرح "نذر قربانی" جمع آوری و در اختیار جامعه هدف قرار داده می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، به طرح "نذر قربانی" اشاره کرد و گفت: نذورات قربانی مردم خیر و نوع دوست استان در اسرع وقت با اولویت سالمندان، بیماران صعب‌العلاج و فرزندان ایتام و محسنین در قالب طرح “نذر قربانی” جمع آوری و در اختیار جامعه هدف قرار داده می‌شود.

 

پیش‌بینی جذب 4 میلیارد تومان کمک

 

وی افزود: پیش بینی می‌شود امسال با جذب چهار میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی شاهد رشد ۵۴ درصدی کمک‌ها در طرح نذر قربانی نسبت به سال گذشته باشیم.  

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: امسال همچنین از دستگاه‌های اجرایی به منظور هدفمند کردن نذرهای قربانی با اجرای طرح “هر دستگاه اجرایی یک قربانی” درخواست مساعدت کرده‌ایم.

 

سلم آبادی عنوان کرد: امسال ۳۱۲ پایگاه برای جمع‌آوری نذر قربانی در نقاط مختلف استان برپا می‌شود که ۱۵۸ مورد ثابت و مابقی سیار است.

 

وی با بیان این‌که برنامه‌ریزی برای اجرای طرح “هر مسجد یک قربانی” نیز با همکاری مساجد، مراکز نیکوکاری و پایگاه‌های بسیج انجام شده، اظهار کرد: بهره‌گیری از ظرفیت شوراهای زکات روستایی، حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین، خیران و مراکز نیکوکاری در طرح نذر قربانی مورد نظر است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: مردم و خیران می‌توانند از طریق روش‌های نوین و الکترونیکی نسبت به ادای نذر خود اقدام کنند.

 

سلم آبادی بیان کرد: استفاده از اپلیکیشن‌های سنا، سکه، بله، بام و ایوا، کد دستوری #056*۱*۸۸۷۷*،  و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۸۸۹۰ از جمله روش‌های پرداخت الکترونیکی کمک‌ها و نذرهای مردم به ویژه با توجه به شیوع ویروس کرونا است.

 

کمک بیش از 2 میلیارد تومانی در سال گذشته

 

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲ میلیارد و ۷۸۲ میلیون تومان در طرح نذر قربانی جمع‌آوری شد که نشان دهنده تحقق ۱۰۹ درصدی برنامه است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: سال گذشته ۲۵ هزار و ۵۵۰ خانوار نیازمند از این کمک‌ها بهره‌مند شدند.

 

سلم آبادی اظهار کرد: در سال گذشته یک‌هزار و ۲۴۸ راس دام و ۲۷ هزار و ۵۷۰ کیلوگرم گوشت در طرح نذر قربانی جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1631725
ارسال نظر
نظرات