شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 13:02 منتشر شده در مورخ: 1399/05/08 شناسه خبر: 1631729
یادداشت؛

کرونا منتظر یک تصمیم اشتباه

کرونا منتظر یک تصمیم اشتباه
این‌روزها کرونا عرصه تاخت و تاز را به دست گرفته است و هر روز حدودا 200 نفر از هموطنانمان را به کام مرگ می‌برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید علیرضا میرمحمدی در یادداشت ارسالی به جهانبین نیوز؛ نوشت: در این فضای نا به سامان؛ تصمیم‌ها و صحبت‌های عجیب و غریب مسئولین، گاه بسیار تعجب و تاسف آور است.

 
همین چند وقت پیش تصمیم بر برگزاری کنکور گرفته شد؛ این در حالی است که همه میدانیم که بار‌ها از ابتدای شیوع ویروس کرونا بر فاصله گذاری اجتماعی و رعایت نکات بهداشتی از سوی متخصصان تاکید شده است.
 
سوالات بسیاری در این زمینه وجود دارد:
آیا با برگزاری کنکور، امکان حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی وجود دارد؟
اصلا میشود تقریبا 4 ساعت با ماسک به آزمون دادن پرداخت؟
پس از آزمون هم فاصله اجتماعی رعایت خواهد شد؟ و...
 
همین چند وقت پیش حضور دانشجویان در خوابگاه بعضی از دانشگاه‌ها باعث ابتلای تعداد زیادی از دانشجویان به ویروس کرونا شد و این مسئله نشان داد که اصرار بر تجمع و حضور افراد در کنار یک دیگر به هیچ عنوان شوخی بردار نیست و بسیار خطرناک است.
 
فرض کنید که در یک کلاس آزمون یک یا چند نفر آلوده به ویروس کرونا باشد، خودتان حسابش را بکنید که این یک نفر یا افراد دیگر چگونه میتوانند چرخه‌ی انتقال ویروس را سرعت ببخشند و کشور را مشکل مواجه بکنند.
 
باورش سخت است اگر بخواهیم بپذیریم که مسئولین تصمیم‌گیر، از این مشکلات و خطر‌ها آگاه نیستند و بدون در نظر گرفتن این معضلات اقدام به تصمیم‌گیری میکنند.
 
مسئله سود افراد ذینفع و گروه‌های فشار است که با سوء استفاده از قدرت اثرگذاری خود با جان میلیون‌ها هموطن بازی میکننده تا خود از سودشان بهره مند شوند و هر گونه که هست کنکور را برگزار کنند.
 
چرا که آموزش‌های مجازی در دانشگاه‌ها نسبت به کلاس‌های حضوری) با توجه به زیرساخت‌های ضعیف آموزش مجازی کشور (از کارآمدی کمتری برخوردار است. با این شرایط اگر ما به فکر آموزش کارآمد و قوی برای نو دانشجویان هستیم، پس چه اصراری به برگزاری کنکور، آن هم در اوج شیوع ویروس کرونا است؟
 
به‌جای اصرار خطرناک بر برگزاری کنکور، بهتر است زیرساخت‌های آموزش مجازی را اصلاح کرد، ویروس کرونا به ما نشان داد چقدر از قافله عقبیم و در زمینه آموزش‌های مجازی دچار کمبود هستیم.
 
حتی در زمینه‌ی سواد تکنولوژیک، اساتید و دانشجویان هم باید خودشان را تقویت کنند، چرا که همه چیز مربوط به زیرساخت‌ها نمی‌شود و نیروی انسانی هم باید توان به رهبرداری از سیستم و تکنولوژی را داشته باشد.
 
مسئله دیگری که بسیار عجیب به نظر میرسد صدور مجوز برای برگزاری مراسم ماه محرم است.
 
مسئولین برگزاری مراسم را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز میدانند؛ در حالی که اجرای نکات بهداشتی اطمینان کامل را حاصل نمیکند و از طرفی مشخص نیست تا چه اندازه این مسائل بهداشتی رعایت خواهند شد.
 
به گفته بسیاری از مسئولین و متخصصان حوزه بهداشت و درمان؛ مراسم‌های تجمعی عامل اصلی شیوع ویروس کروناست و باید از این تجمع‌ها جداً خودداری کرد.
 
وقتی مراسم عزاداری یک فرد عادی باعث ابتلای چندین نفر به ویروس کرونا میشود، مراسم محرم که تعداد بیشتری از افراد با مقیاس بسیار وسیع جغرافیایی در آن حضور می‌یابند چه در بر خواهد داشت؟
 
مسئولین موظف هستند با در نظر گرفتن تمامی شرایط، تصمیم درست را انتخاب کنند و از تصمیم‌گیری بی‌پشتوانه و احساسی که در نهایت چیزی جز فاجعه در بر نخواهد داشت، پرهیز کنند.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1631729
ارسال نظر
نظرات