شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:20 منتشر شده در مورخ: 1399/05/08 شناسه خبر: 1631779
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

برخی روزها شاهد فوت ۸ بیمار مبتلا به کرونا هستیم/استفاده از نقاهتگاه‌های قزوین در صورت تکمیل بیمارستان‌‌ها

برخی روزها شاهد فوت ۸ بیمار مبتلا به کرونا هستیم/استفاده از نقاهتگاه‌های قزوین در صورت تکمیل بیمارستان‌‌ها
پیمان نامدار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: میزان فوتی‌ها در یک هفتۀ گذشته با میزان فوتی‌های اواخر فروردین برابر شده است و ما گاهی شاهد فوت روزانه ۶ الی ۸ بیمار در استان بودیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به تغییر رفتار ویروس کرونا اظهار کرد: باتوجه به تغییری رفتاری که در ویروس کووید 19 ایجاد می‌شود، برخلاف آنچه که احساس می‌کردیم جوانان و کودکان می‌توانند ناقل باشند و به طور شدید به بیماری مبتلا نشوند؛ اما امروز جوانان نیز به این ویروس مبتلا می‌شوند.

وی افزود: امروز شاهدیم که جوانان 20 الی 40 سال بدون سابقه و نقص ایمنی به شکل‌های مختلف به بیماری کووید 19 مبتلا شده و تعدادی هم فوت کردند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین اضافه کرد: در این مدت، تعداد بیماران حادّ تنفسی در بیمارستان‌های سطح استان 170 نفر بوده که این میزان به 270 نفر رسیده است.

نامدار بیان کرد: میزان فوتی‌ها در یک هفتۀ گذشته با میزان فوتی‌های اواخر فروردین برابر شده است و ما گاهی شاهد فوت روزانه 6 الی 8 بیمار در استان بودیم که در بعضی روزها به 2 الی 3 مورد رسیده است.

وی تصریح کرد: افزایش تعداد بیماران بستری شده نشانگر اضافه شدن تعداد بیماران است و البته این امر نشان دهندۀ نقص سیستم درمانی نیست.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین مطرح کرد: زمانی که بستری 170 بیمار در استان صورت می‌گرفت، میزان فوتی‌ها نیز بین صفر الی دو نفر بود اما اکنون با افزایش بستری‌ها، میزان فوتی هم افزایش و در حال رشد است.

نامدار ادامه داد: با تمام بررسی‌های صورت گرفته و با وجودی که مردم همکاری مناسبی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک داشته‌اند اما اجتماعات همچنان ادامه دارد و این امر موجب شده تا میزان بستری و فوتی در استان کاهش نیابد.

مشکل کمبود فضا برای پذیرش بیماران نداریم

این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های استان برای پذیرش بیماران کرونایی یادآور شد: ظرفیت‌های بیمارستان که برای پذیرش بیماران حادّ تنفسی درنظرگرفته شده بود، در حال تکمیل است لذا ما مجبور شدیم بیماران کووید ۱۹ را در سایر بیمارستان‌های استان پذیرش کنیم.

وی اضافه کرد: ما نگرانیم که بیماران غیر کرونایی نتوانند از خدمات بهداشتی و درمانی استان استفاده کنند.

نامدار اضافه کرد: خوشبختانه با تمهیداتی که در بیمارستان‌های اجتماعی، خصوصی و سایر بیمارستان‌های استان درنظر گرفته شده هم‌اکنون مشکل کمبود فضا برای پذیرش بیماران نداریم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین مطرح کرد: اگر به سمتی پیش برویم که بیمارستان‌های استان ظرفیت پذیرش کووید 19 را نداشته باشند، می‌توانیم از ظرفیت نقاهتگاه و بیمارستان صحرایی برای مدت سه روز استفاده کنیم.

وی گفت: بیمارستان رحیمیان نیز با 60 تخت، ظرفیت مناسبی برای بستری بیماران منطقه شهرستان البرز خواهد بود که در دو الی سه ماه گذشته تمام تجهیزات برای آن راه‌اندازی شده است.

نامدار در پایان یادآور شد: تلاش ما این است که تخت‌های بیمارستانی را برای سایر بیماران جدا کنیم و پذیرش بیماران کووید ۱۹ تنها در یک بیمارستانِ سطح استان و شهرستان صورت بگیرد اما با شرایط موجود باید به سمتی برویم که تمام بیمارستان‌های استان برای بستری بیماران کووید 19 اختصاص داده شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1631779
ارسال نظر
نظرات