شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 12:27 منتشر شده در مورخ: 1399/05/08 شناسه خبر: 1631817
مدیرکل بیمه سلامت لرستان:

۷۰ درصد بیمه شدگان لرستانی مشمول دفترچه رایگان شدند

۷۰ درصد بیمه شدگان لرستانی مشمول دفترچه رایگان شدند
فتحی بیرانوند، مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: ۷۰ درصد بیمه شدگان تحت پوشش بیمه سلامت استان مشمول دریافت دفترچه رایگان شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شاهدخت فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به برگزاری آزمون وسع و مشخص شدن دهک‌های مربوطه اظهار داشت: ۷۰ درصد بیمه شدگان تحت پوشش استان مشمول دریافت دفترچه رایگان شدند.

وی افزود: تاکنون صدو بیست و هفت هزار و ۲۷۸ نفر از بیمه شدگان تحت پوشش در سامانه ارزیابی وسع ثبت نام کرده‌اند که مدارک صد و بیست هزار و ۳۲۶ نفر تایید شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان عنوان کرد: از تعداد صد و بیست هزار و ۳۲۶ نفر تایید شده در سامانه ارزیابی وسع، تعداد هشتاد هزار و ۲۳ نفر جزء دهک‌های 1 تا 3  هستند که مشمول دریافت دفترچه رایگان با اعتبار دو ساله می‌شوند.

وی بیان کرد: سی و یک هزار و ۴۶۶ نفر از افرادی که جزء دهک‌های ۴و ۵ و۶ و مشمول ۵۰ درصد پرداخت حق بیمه و ۵۰ درصد یارانه دولتی هستند در سامانه ارزیابی وسع ثبت کرده‌اند که سرانه هر نفر در سال جاری مبلغ ۶۸۸ هزار و ۴۰۰ تومان است.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: دهک ۸ و ۹ و ۱۰ که مشمول پرداخت کامل حق بیمه هستند و از یارانه دولتی معاف نیستند، تعداد هشت هزار و ۸۳۷ نفر در این سامانه به ثبت رسیده است.

وی گفت: بیمه شدگان روستایی و همگانی بعد از اتمام شش ماه استفاده از دفترچه رایگان باید به دفاتر پیشخوان مراجعه و در سامانه ارزیابی وسع ثبت نام کنند، تا در پایگاه رفاه ایرانیان اطلاعات افراد بررسی و دهک آنها مشخص شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1631817
ارسال نظر
نظرات