شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:22 منتشر شده در مورخ: 1399/05/08 شناسه خبر: 1631878
مدیر کل محیط زیست البرز مطرح کرد؛

ممنوعیت 5 ساله شکار در تالاب صالحیه البرز

ممنوعیت 5 ساله شکار در تالاب صالحیه البرز
فردین حکیمی گفت: به واسطه حفاظت از تالاب صالحیه، این محدوده از خرداد سال جاری تا 5 سال آینده به عنوان منطقه شکار ممنوع مصوب شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، مدیر کل محیط زیست استان البرز امروز چهارشنبه با اشاره به تلاش اصحاب رسانه، مسئولین نظرآباد و دوستداران طبیعت برای احیاء تالاب صالحیه، در جمع خبرنگاران گفت: ایجاد منبع پایدار برای تالاب صالحیه و راه اندازی سایت پرنده نگری از برنامه های محیط زیست البرز است که در صورت تخصیص اعتبارات ملی و استانی تا پایان سال محقق می شود.

فردین حکیمی ساماندهی شترهای سرگردان، تثبیت مرزهای تالاب صالحیه از نظر مستثنیات و امکان سنجی استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب در قالب استانداردهای محیط زیستی را از جمله اقدامات دیگری دانست که در بازه زمانی 5 ساله و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده صورت می گیرد.
 
وی عدم وقوع خشکسالی و بروز مشکل کم آبی در تالاب صالحیه را در گرو آبگیری مناسب در طول تابستان اعلام کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه زهکش قزوین در محدوده تالاب مسدود شده است و انجام لایه روبی کانال های خاکی منتهی به تالاب، با وقوع بارندگی در ماه های آینده شاهد آبگیری و احیاء تالاب صالحیه خواهیم بود.
 
مدیر کل محیط زیست استان البرز با اشاره به اینکه تخریب دیواره های تالاب مذکور طی ماه های اخیر موجب شد این تالاب تخلیه شود، تصریح کرد: کشاورزی و آبیاری مزارع موجب شد آبگیری مجدد تالاب صورت نگیرد، البته به واسطه حفاظت از تالاب صالحیه، این محدوده از خرداد سال جاری تا 5 سال آینده به عنوان منطقه شکار ممنوع مصوب شد.
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1631878
ارسال نظر
نظرات