شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 15:18 منتشر شده در مورخ: 1399/05/08 شناسه خبر: 1631880
مدیرکل دامپزشکی کردستان عنوان کرد؛

7 کشتارگاه در قالب 60 اکیپ عملیاتی در کردستان آماده ذبح دام هستند

7 کشتارگاه در قالب 60 اکیپ عملیاتی در کردستان آماده ذبح دام هستند
مجتبی ورمقانی مدیرکل دامپزشکی استان کردستان گفت: 74 نفر کارشناس و بازرس دامپزشکی در قالب 60 اکیپ عملیاتی مستقر در ادارات دامپزشکی و کشتارگاه های دام بصورت سیار و ثابت آماده ارائه خدمات بهداشتی به مردم عزیز در روز عید قربان می باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی ورمقانی مدیرکل دامپزشکی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی،  اظهار داشت:  اداره کل دامپزشکی استان کردستان در راستای عمل به وظایف و مسئولیت های خود در رابطه با نظارت بر بهداشت فراورده های خام دامی آمادگی دارد در ایام این عید سعید نسبت به بازرسی بهداشتی از دام های قربانی و لاشه های آنها با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقدام نماید.

وی افزود: 74 نفر کارشناس و بازرس دامپزشکی مستقر در ادارات دامپزشکی و کشتارگاه های دام در قالب 60 اکیپ عملیاتی در سطح استان، بصورت سیار و ثابت آماده ارائه خدمات بهداشتی به مردم عزیز می باشند.

ورمقانی با توصیه به مردم استان عنوان نمود: همچنین هماهنگی شده در صورت تمایل مردم برای گذراندن دوره پیش سرد به منظور جلوگیری از انتقال احتمالی بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو نسبت به نگهداری دام ذبح شده به مدت 24 ساعت در سردخانه های با دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد اقدام شود و پس از آن تحویل مشتری شوند.

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان با اشاره به اینکه امسال هیچ مرکز عرضه دامی در استان نداریم ادامه داد:از مردم  میخواهیم که تا حد امکان از ذبح دام قربانی در منازل خودداری کنند  و برای ذبح  دام های خود به کشتارگاه رجوع کنند.

ورمقانی عنوان کرد: سامانه پیامکی ۱۵۱۲ برای آگاهی از چگونگی ذبح دام در دو روز پنج شنبه و جمعه در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی گفت: هفت مرکز کشتارگاه در شهرستان‌های سنندج، سقز، بانه، مریوان، سروآباد، بیجار و دیواندره جدا از شهرستان‌های قروه، کامیاران و دهگلان که تعطیل هستند در روز عید قربان آمادگی ارائه خدمات به مردم هستند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1631880
ارسال نظر
نظرات