شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:25 منتشر شده در مورخ: 1399/05/08 شناسه خبر: 1631892
دبیر بنیاد بین المللی غدیر استان قزوین:

تعرض به هواپیمای ایرانی گوشه‌ای از خوی تروریستی امریکاست/ اتحاد کشورهای اسلامی نقطه قوت ما و عامل ضعف دشمن است

تعرض به هواپیمای ایرانی گوشه‌ای از خوی تروریستی امریکاست/ اتحاد کشورهای اسلامی نقطه قوت ما و عامل ضعف دشمن است
محسن حق‌شناس، دبیر بنیاد بین المللی غدیر استان قزوین با اشاره به تعرض امریکا به هواپیمای مسافربری ماهان گفت: دشمن با این اقدام در نظر داشت یک اختلاف بین سه کشور اسلامی ایران، سوریه و لبنان ایجاد کند که خوشبختانه به فضل الهی این نقشه شوم نقش بر آب شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن حق شناس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین، درخصوص تعرض امریکا نسبت به هواپیمای ایرانی ماهان اظهار کرد: خصومت و دشمنی امریکا به جمهوری اسلامی ایران به ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بازمی‌گردد که همواره با توطئه‌های مختلف قصد براندازی نظام ما را داشت.

وی افزود: باتوجه به سخنان مقام معظم رهبری "امریکا مانند جریان گرگ خونخواری است که همواره به دنبال دریدن بره‌ها است"، لذا این اتفاق و توطئه‌ها برای جامعه و حکومت ما تازگی ندارد.

عضو شورای شهر قزوین با اشاره به تعرض امریکا به هواپیمای مسافربری ماهان بیان کرد: دشمن با این اقدام اخیر درنظر داشت یک فاجعه و اختلاف بین سه کشور اسلامی ایران، سوریه و لبنان ایجاد کند که خوشبختانه به فضل الهی، هوشیاری خلبان و پدافندهای کشورهای سوریه و لبنان این نقشه شوم نقش بر آب شد.

وی عنوان کرد: همانطور که می‌دانیم امریکا چندین سال پیش هم هواپیمای مسافربری ایران را در خلیج فارس مورد اصابت قرار داد و علی رغم تمام شکایات جمهوری اسلامی ایران؛ آن‌ها با خوی حیوانی خود این اقدام را توجیه کردند.

دبیر بنیاد بین المللی غدیر در استان قزوین افزود: این بار دلتمردان امریکا با این اقدام نمی‌خواستند مستقیم در وسط میدان مبارزه باشند، بلکه قصد داشتند صحنه را به شکلی رقم بزنند که هواپیمای مسافربری ما توسط کشور سوریه مورد هدف قرار گیرد.

این کارشناس فرهنگی تصریح کرد: دشمن با این کار درنظر داشت بین ما و کشور سوریه و لبنان اختلاف ایجاد کند که خوشبختانه این نقشه شوم آن‌ها بی نتیجه ماند.

دشمن از اتحاد کشورهای اسلامی هراس دارد

حق شناس با بیان اینکه امریکا در راس دشمنان اسلام قرار دارند، گفت: با توجه به موضوع دشمن شناسی هیچ عاقلی به دشمن تکیه نکرده و با دوستی با او احساس امنیت نمی‌کند، لذا همواره باید برای مبارزه با دشمن آمادگی داشته باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری تنها راه مقابله با دشمن تقویت علم، تجهیزات، وحدت، ارتباطات قلبی و همکاری با یکدیگر است.

عضو شورای شهر قزوین عنوان کرد: در جریان بیماری کرونا، دنیا رفتار متفاوتی از جمهوری اسلامی ایران شاهد بود؛ بطوری که مردم کشورهای بیگانه بهترین فروشگاه‌ها را با بزرگترین تجهیزات و سیستم ایمنی به غارت بردند؛ اما در کشور ما مردم با تمام توان خود به میدان آمدند و حس هم نوعی و همدردی خود را در دوخت ماسک و توزیع بسته‌های معیشتی نشان دادند.

حق شناس با اشاره به اتحاد مردم در مقابله با ویروس کرونا، ابراز کرد: دشمن نمی‌تواند این ویژگی و وحدت مردم ایران را که ویژگی انسانی و اسلامی است را بپذیرد، لذا از هر توطئه‌ای برای تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کند.

وی افزود: ما باید در تقویت نقاط قوت خود و تضعیف نقاط ضعف دشمن تلاش کنیم؛ اتحاد کشورهای اسلامی نقطه قوت ما و ضعف دشمن به شمار می‌رود، لذا ما هیچ‌گاه نباید دچار اختلاف و تفرقه با کشورهای اسلامی دیگر شویم.

عضو شورای شهر قزوین اذعان کرد: دشمن از اتحاد کشورهای اسلامی ایران، سوریه، لبنان، عراق، پاکستان و افغانستان هراس دارد، لذا همواره در تلاش است که بین آن‌ها تفرقه ایجاد کند.

حق شناس در پایان گفت: راز دوام و بقای نظام جمهوری اسلامی ایران راهنمایی‌های رهبر فرزانه انقلاب و هوشیاری مردم است؛ همچنین مردم باید نکات دشمن شناسی را بدانند تا در بازی و نیرنگ‌های دشمن گرفتار نشویم.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1631892
ارسال نظر
نظرات