شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 11:34 منتشر شده در مورخ: 1399/05/09 شناسه خبر: 1632134
مسئول بسیج فرهنگیان گیلان:

ابزار هنر بهترین راه انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان جامعه است

ابزار هنر بهترین راه انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان جامعه است
حسن حبیبی در جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در اداره کل آموزش وپرورش گیلان انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در محتوای درسی دانش آموزان را ستود و گفت: ابزار هنر بهترین راه انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، حسن حبیبی، مسئول بسیج فرهنگیان گیلان در جلسه ستادبزرگداشت هفته دفاع مقدس در اداره کل آموزش وپرورش گیلان با بیان اینکه از منظر جهانی می توان تحمیل جنگ بر ایران را واکنش نظام بین الملل به پیروزی انقلاب اسلامی تحلیل کرد گفت: این جنگ به وسیله دو قطب شوروی و آمریکا اداره می‌شد، زیرا وقوع انقلاب اسلامی تنها رویداد دوران جنگ سرد بود که بدون موافقت یکی از طرفین اتفاق افتاد و از این رو هر دو قدرت موافق مهار آن بودند.

حبیبی از جمله مهمترین کارکرد بین المللی انقلاب را چالشی در آموزه های لیبرالیسم و کمونیسم دانست و افزود: این جنگ نیابتی از سوی رژیم بعث بر حکومت نوپای جمهوری اسلامی بود که بر آن تحمیل  شد.

مسئول بسیج فرهنگیان گیلان ادامه داد: به این دلیل نیابتی بود، که قدرت های بزرگ، آمریکا، شوروی، فرانسه، انگلیس و بعضی از قدرت های دیگر غربی و دولت‌های منطقه، بر خلاف قواعد و مقررات مصرّح حقوق بین الملل لزوم رعایت اصل بی طرفی، از هیچ کوششی برای حمایت از صدام در جنگ دریغ نکردند تا بتوانند در دستیابی انقلاب اسلامی به اهداف سه گانه خود در قلمرو ملی، بین المللی اسلامی و عرضه جهانی مانع ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه در قلمرو ملی،  تبدیل ایران به یک قدرت بین‌المللی، اولین هدف انقلاب اسلامی بود اذعان کرد: به همین دلیل، اصل اساسی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی مبتنی بر جهت گیری نه شرقی، نه غربی است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز مندرج است؛ در واقع به معنای مخالفت با آموزه های دین گریز و سلطه آمیز از نوع شرقی و غربی آن است .

حبیبی با بیان اینکه در نظام دو قطبی، قطب های قدرت در پی حفظ سلطه خود هستند تصریح کرد: قطب ها به سیاستی تمایل دارند که تعارضات میان اعضای ضعیف تر نظام و جنگ بین آنها را ترجیح دهند تا نهایتا به بی‌ثباتی در کشورهای پیرامون منجر شود و مادامی که بی‌ثباتی به هسته مرکزی سرایت نکند، این سیاست ادامه دارد.

حبیبی یکی دیگر از دلایل تحمیل جنگ بر جمهوری اسلامی را در راستای جلوگیری از تلاش ایران، برای دستیابی به هدف سوم انقلاب اسلامی یعنی تشکیل قطب ضد سلطه و مرکب از ملتها و دولتهای آزادیخواه با هدف اصلاح ساختار و نرم های حاکم بر نظام بین الملل تحلیل کرد و افزود: از مهمترین دلایل وارد کردن عراق به عنوان طرف سوم در جنگ علیه ایران همانطور که کسینجر میگفت،جلوگیری از اتحاد دو ملت ایران و عراق بود.

مسئول بسیج فرهنگیان گیلان ادامه‌ داد:  در این صورت علاوه بر برهم زدن معادله قدرت، منطقه، را برای هدف دوم انقلاب اسلامی که تلاش برای ایجاد وحدت میان مسلمانان و در نهایت بستر لازم برای ایجاد تمدن نوین اسلامی بود فراهم می شد.

وی با تاکید بر اینکه تحمیل جنگ بر ایران را باید مهم‌ترین راهبرد آمریکا برای بازگرداندن وضع مطلوب ایالات متحده در منطقه تلقی کرد گفت: آمریکا معتقد بود با سرکوب جمهوری اسلامی می توان وضع مطلوب گذشته در منطقه برگردد.

مسئول بسیج فرهنگیان گیلان در ادامه تصریح کرد: بی تردید تحلیل آمریکایی‌ها این بود که امواج انقلاب اسلامی در درون مرزهای ایران باقی نخواهد ماند و با توجه به شکست های پیاپی مسلمانان در تقابل با استعمار در دهه‌های گذشته و موضوع مهم آزادسازی فلسطین که به یک ناکامی بزرگ، خاصه برای دولت‌های عربی تبدیل شده بود، دولت های طرفدار آمریکا در منطقه نیز دستخوش تحول خواهند شد.

حبیبی درپایان نقش آموزش وپرورش در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و گنجاندن دستاوردها و رهیافت های فرهنگی دفاع مقدس در محتوای درسی دانش آموزان را ستود و خاطرنشان کرد: ابزار هنر بهترین راه انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان جامعه است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1632134
ارسال نظر
نظرات