شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 22:01 منتشر شده در مورخ: 1399/05/09 شناسه خبر: 1632304
دادستان کرمانشاه:

لزوم اعمال نظارت مضاعف بر کشتارگاه ها در عید قربان/ ایجاد جایگاه های عرضه موقت دام ممنوع است

لزوم اعمال نظارت مضاعف بر کشتارگاه ها در عید قربان/ ایجاد جایگاه های عرضه موقت دام ممنوع است
شهرام کرمی از ممنوعیت ایجاد جایگاه های عرضه موقت دام در استان خبر داد و خواستار اعمال نظارت مضاعف بر کشتارگاه ها در عید قربان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، شهرام کرمی با اشاره به در پیش بودن عید سعید قربان، اظهار کرد: از آنجایی که مسلمانان هر ساله در این روز مبارک اقدام به ذبح قربانی می کنند، لذا امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا ضروری است که نظارت بر کشتارگاه ها افزایش یابد.

وی تصریح کرد: در این راستا، دامپزشکی استان با رعایت پروتکل های بهداشتی، دستورالعمل ستاد ملی کرونا و شیوه‌نامه بهداشتی سازمان دامپزشکی،  ضمن آمادگی لازم به منظور کشتار دام قربانی و تحویل لاشه استحصالی به متقاضیان را داشته باشد.

کرمی متذکر شد: به علاوه، نظارت ویژه‌ای بر دامهای زنده، لاشه دام های قربانی شده در محل‌های عرضه و کشتارگاههای دام نیز باید انجام گیرد.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: به منظور اجرای شیوه نامه بهداشتی و صیانت از حقوق عامه، کشتارگاه ها و مراکز عرضه مجاز به عموم مردم از طریق نصب بنر و... معرفی شوند.

وی اضافه کرد: همچنین با هماهنگی اجرائیات شهرداری و نیروی انتظامی و راه اندازی اکیپ‌های ثابت و سیار در سطح شهرستان ها از ایجاد هرگونه جایگاه‌های موقت عرضه دام در سطح استان جلوگیری به عمل آورده و ترجیحاً افراد متقاضی به کشتارگاه‌ها و مراکز عرضه مجاز هدایت شوند.

کرمی یادآور شد: نیروی انتظامی و اجرائیات شهرداری هم موظف به همکاری با دامپزشکی بوده و هرگونه قصور مستوجب پیگرد قانونی خواهد بود و نتیجه اقدامات به همراه مدارک و مستندات به این مرجع ارسال شود.

https://www.dana.ir/1632304
ارسال نظر
نظرات