شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 10:53 منتشر شده در مورخ: 1399/05/10 شناسه خبر: 1632376

عراق بیشتر از سهمیه متعهد شده در قرارداد اوپک پلاس نفت صادر کرد

عراق بیشتر از سهمیه متعهد شده در قرارداد اوپک پلاس نفت صادر کرد
ارقام ماه جولای نشان می دهد عراق کاملاً به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس متعهد نبوده و در این ماه بسیار بیشتر از سهمیه اش طبق قرارداد تولید کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از رویترز، صادرات نفت خام عراق در ماه جولای افزایش یافته است. به گفته منابع صنعتی، دومین تولیدکننده بزرگ اوپک هنوز هم بیشتر از سهمیه اش طبق قرارداد اوپک پلاس تولید می کند.

 اطلاعات رفینیتیو ایکون و یک منبع صنعتی نشان می‌دهد صادرات از بصره و سایر پایانه های جنوبی عراق تا بیست و  نهم ماه جولای 2.75 میلیون بشکه در روز بوده است یعنی 50 هزار بشکه در روز بیشتر از صادرات این کشور از این منطقه در ماه ژوئن.

 صادرات از بصره نسبت به 20 روز اول ماه جولای تغییر چندانی نداشته و هنوز 2.7 تا 2.8 میلیون بشکه در روز است.

 سازمان کشورهای صادر کننده نفت و متحدانش طی ائتلافی موسوم به اوپک پلاس از ماه مه تولید خود را جهت تقویت قیمت نفت پایین آوردند.  ولی ارقام ماه جولای نشان می دهد عراق کاملاً به قرارداد کاهش تولید متعهد نبوده و در این ماه بسیار بیشتر از سهمیه اش طبق قرارداد تولید کرده است.

 جنوب اصلی‌ترین پایانه صادرات نفت خام عراق است بنابراین کاهش تولید این کشور باید بیش از همه در آمار صادرات از این منطقه نشان داده شود.

 عراق قبلاً تمایلی به پیوستن به قرارداد کاهش تولید اوپک که از سال 2017 آغاز شده بود، نداشت ولی اعلام کرده از قرارداد فعلی تبعیت می کند.

 صادرات از شمال عراق در ماه جولای افزایش یافته است. طبق گفته منابع صنعتی، عراق حداقل 400 هزار بشکه در روز از این منطقه در ماه جولای صادرات داشته که 370 هزار بشکه در روز بیشتر از ماه ژوئن است.

 با توجه به افزایش صادرات از شمال عراق، صادرات این کشور 80 هزار بشکه در روز در جولای افزایش یافته است.

 

انتهای پیام/ط

https://www.dana.ir/1632376
ارسال نظر
نظرات