شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:01 منتشر شده در مورخ: 1399/05/10 شناسه خبر: 1632390

وخامت حال رییس جمهور برزیل در اثر ابتلا به کرونا

وخامت حال رییس جمهور برزیل در اثر ابتلا به کرونا
رئیس جمهور برزیل که نزدیک به سه هفته است به دلیل ابتلا به کرونا در قرنطینه به سر می‌برد از تشدید وخامت حال خود خبر داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «ژائیر بولسانورو» رئیس جمهور برزیل بعد از 20 روز از اعلام ابتلا به ویروس کرونا و قرنطینه در یک سخنرانی زنده تلویزیونی از بدتر شدن وضعیت جسمانی خود خبر داد.

وی گفت، در حال استفاده از داروهای آنتی بیوتیک به خاطر عفونت ریه هایش است و طی روزهای گذشته وضعیت جسمانی‌اش بدتر شده است.

وی در این سخنرانی از عفونی شدن ریه‌هایش خبر داد و گفت: آزمایش خون دادم و نسبت به روز قبل احساس ضعف بیشتری می‌کنم که علت آن به گفته پزشکان معالج عفونت ریه است.

بولسانورو افزود: بعد از 20 روز قرنطینه من مشکلات جدیدی پیدا کرده‌ام.

براساس گزارش اسکای نیوز، ژائیر بولسانورو که از روز 7 جولای به ویروس کرونا مبتلا شده است تقریبا سه هفته است که در کاخ ریاست جمهوری برزیل در قرنطینه به سر می‌برد.

این درحالیست که گروهی از اعضای اتحادیه‌های برزیل به نمایندگی از کارکنان بهداشت و درمان برزیل در اقدامی اعتراضی به دنبال تسریع شیوع ویروس کرونا در این کشور، از رئیس جمهور شکایت کرده‌اند.

این پزشکان برزیلی با طرح شکایتی در دیوان کیفری بین‌المللی (ICC) از آن درخواست کردند تا در خصوص «جرایم» دولت بولسونارو «علیه بشریت» و مدیریت وی در رسیدگی به شیوع کروناویروس تحقیق کند.

بولسانورو از جمله رهبران جهان بود که شیوع ویروس کرونا را یک بیماری خفیف و معمولی مانند آنفلوآنزا توصیف میکرد و این مساله باعث سهل انگاریهای دولت در مدیریت بحران مقابله با کرونا در این کشور شد.

وی همچنین تا مدت‌ها از پوشیدن ماسک و التزام به فاصله اجتماعی در عموم خودداری می‌کرد و به دلیل عدم گزارش صحیح تعداد قربانیان ویروس کرونا در این کشور شدیدا مورد انتقاد قرار گرفته است.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1632390
ارسال نظر
نظرات