شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:49 منتشر شده در مورخ: 1399/05/10 شناسه خبر: 1632401
الخزعلی:

فقط نفت عراق برای واشنگتن اهمیت دارد

فقط نفت عراق برای واشنگتن اهمیت دارد
دبیر کل جنبش عصائب اهل الحق عراق با تأکید بر اینکه آمریکا هیچ گاه به ملت عراق اهمیتی نداده، گفت که فقط نفت عراق برای واشنگتن اهمیت دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «قیس الخزعلی» دبیر کل جنبش عصائب اهل الحق عراق بار دیگر از اقدامات منفی ایالات متحده آمریکا علیه ملت عراق انتقاد کرد.

الخزعلی در جریان سخنرانی به مناسبت عید قربان گفت: «آمریکا قصد دارد از نیازمندیهای ملت ما در راستای تحقق اهداف خود استفاده کند».

شبکه خبری العهد به نقل از این مسئول عراقی گزارش داد، آمریکا هیچ گاه به ملت عراق اهمیتی نداده است.

وی بر این باور است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا فکر می‌کند که چگنه بر نفت عراق تسلط یابد و اینکه شرکت الکتریک چگونه بیاید و بتواند (با عراق) قرارداد برقی ببندد.

الخزعلی در ادامه از دولت عراق خواست که توافقی را تکمیل کند که دولت پیشین عراق با شرکت زیمنس آلمان منعقد کرده بود.

این مسئول عراقی با تأکید بر اینکه تکمیل این توافق، «یک تصمیم حاکمیتی است»، گفت: «آیا دولت می‌تواند تسلیم فشارهای آمریکا نشود؟»

وی ضمن انتقاد از مذاکرات بغداد با اربیل برای خرید برق، تصریح کرد: «مشخص است که مبالغ زیادی صرف واردات برق از کردستان می‌شود که سه برابر هزینه واردات برق از جمهوری اسلامی ایران است».

دبیر کل عصائب در بخش دیگری از سخنرانی خود به مسئله تظاهراتهای اخیر در عراق پرداخت و گفت: «برخی رسانه‌هایی که از خارج پول دریافت می‌کنند، جوانان را به سمت بدبینی و ناامیدی سوق دادند».

الخزعلی خاطر نشان کرد: «این رسانه‌ها به صورت آشکار، به درگیری تشویق می‌کردند. طرحهای خطرناکی وجود داشت مبنی بر بهره‌برداری از تظاهرات».

وی در پایان خاطر نشان کرد که تظاهرات در عراق پس از تظاهرات کسانی آغاز شد که مدارک دانشگاهی داشتند؛ زیرا دولت به مشکلات آنان رسیدگی نکرده و وضعیت را وخیم کرده بود.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1632401
ارسال نظر
نظرات