شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 09:29 منتشر شده در مورخ: 1399/05/11 شناسه خبر: 1632527

فعالیت ۸ واحد گلخانه ای در شهرستان میاندوآب

فعالیت ۸ واحد گلخانه ای در شهرستان میاندوآب
معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب، از فعالیت 8 واحد گلخانه ای در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی دیبانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر ، با اشاره به توسعه کشت محصولات گلخانه ای در میاندوآب، اظهار کرد: با توجه به رشد روزافزون جمعیت و افزایش نیازهای غذایی جامعه از یک سو و محدود بودن سطح اراضی قابل کشت و منابع آبی ، افزایش تولید در واحد سطح بعنوان تنها راهکار موثر جهت تامین امنیت غذایی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی بوده و لذا توسعه و ترویج کشت محصولات گلخانه ای بیش از پیش ضروری به نظر می رسد.

وی افزود: به منظور امکان رقابت با بازارهای جهانی، تولید محصولات کشاورزی باید در تمام ماههای سال تداوم داشته باشد و تحقق این امر مستلزم مدیریت شرایط اقلیمی در فضای بسته و احداث گلخانه است.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب، گفت: تولید محصول در خارج از فصل، یکی دیگر از مزایای کشت محصولات گلخانه ای است که به دلیل کسب درآمد، از نظر اقتصادی برای تولید کننده حائز اهمیت است.

وی با اشاره به فعالیت ۸ واحد گلخانه ای در میاندوآب، تصریح کرد: این تعداد گلخانه در مجموع به مساحت ۲۲ هزار و پانصد پنجاه مترمربع در شهرستان میاندوآب فعالیت دارند.

دیانتی، از افتتاح یک واحد گلخانه ای دیگر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: گلخانه هیدروپونیک تولید سبزی و صیفی جات با سطح زیر کشت سه هزار مترمربع و اعتبار ۱۵ میلیارد و پانصد میلیون ریال بصورت پرداخت تسهیلات بانکی در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید و با بهره برداری از این واحد تولیدی برای چهار نفر بطور مستقیم و برای هفت نفر بطور غیرمستقیم اشتغالزایی می شود.

وی افزود: صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب، افزایش تعداد برداشت‌ها در سال، افزایش برداشت محصول نسبت به سطح زیر کشت، تعیین زمان بهره برداری محصول و قابلیت کنترل آفات و بیماری ها، کاهش عوامل خسارت زا و هزینه های کارگری از مهم‌ترین دلایل اقتصادی برای کشت محصولات گلخانه ای است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1632527
ارسال نظر
نظرات