شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 14:16 منتشر شده در مورخ: 1399/05/11 شناسه خبر: 1632680
نماینده چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان‌ها:

کمیسیون ماده 5 هفته‌ای یک بار تشکیل شود/ مردم؛ خسته از کاغذبازی‌ها

کمیسیون ماده 5 هفته‌ای یک بار تشکیل شود/ مردم؛ خسته از کاغذبازی‌ها
لطف الله شیخ نماینده چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان ها گفت: یکی از مشکلات اکثر شهرستان های ما عدم تشکیل کمسیون ماده 5 است، کاغذ بازی برای مردم سخت شده آن ها مشکلاتی دارند و دستشان خالی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ شیخ، نماینده چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استانها اظهار کرد: پیگیری هایی صورت گرفته در بحث استقرار نمایندگان در شورای عالی استان ها، تخصیص 2 هزار متر زمین در منطقه 22 شهرکرد و ...  که با پیگیری های متعدد در حال صدور سند به نام شورای عالی استان ها است.

وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته پیگیری های متعددی برای استقرار جای مناسب  شورای عالی استان صورت گرفته است گفت: شورای عالی استان ها تا به امروز بصورت مهمان از ساختمان های شهرداری استفاده می کرده است.

شیخ عنوان کرد: نزدیک به یک سال است که یکی از ساختمان های شهرداری تهران به شورای عالی استانها تعلق گرفته است و 2 واحد سا ختمان در میدان ولی عصر که هنوز به بهره‌برداری نرسیده جهت نمایندگان شورای عالی استان ها و نمایندگان شوراهای استان در تهران تعلق می گیرد.

وی بیان داشت: با ایین نامه تصویب شده  در سال 98 شورای عالی برنامه ریزی توسعه استان مورد توجه هیئت وزیران قرار گرفته است.

شیخ افزود: روسای شورای استان در 3 کارگروه تصویب شورا در هیئت وزیران و عضویت نمایندگان در شورای عالی و سازمان های مردم نهاد است.

وی عنوان کرد: اصلاح دستورالعمل  تبصره 3 ماده 5 آیین نامه شرایط احراز در این ایین نامه سابقه عضویت در شورا های فرادست و پایه است که جزء سوابق مدیریتی لحاظ گردید.

شیخ بیان داشت: هرکسی در بحث شورای عالی فرادست باشد می تواند به عنوان بحث مدیریتی برای ارتقاء شهرداری هم لحاظ شود.

وی خاطر نشان کرد: تاثیر ایین نامه استخدامی دهیاری ها شهریور 98 اصلاح قانون جمعیت شوراها حساب دهیاری ها از 1500 به 1000 کاهش و به شاخصه های دهیاری ها مرکزی دهیاران و روستاها با قابلیت گردشگری اضافه گردید.

شیخ بیان داشت: با پیگیری های ریاست شورای عالی استان ها  اقتصاد دولت اصلاح آیین نامه اجرایی  و اصول عوارض توسط شورای اسلامی شهر از دستور کار دولت خارج می شود.

وی عنوان کرد: افزایش بودجه شهرداری در بخش بودجه شهرداری ها در ایین نامه تشکیلاتی دبیرخانه شورای اسلامی در جلسه هیئت وزیران مطرح، نظر نهایی از وزارت کشور استعلام، جلسات کارشناسی برگزار، نظر وزارت کشور مثبت و طرح وارد هیئت دولت شد.

شیخ با اشاره به اینکه تا کنون تعداد 113 جلسه رئیس شورای عالی استان با سران قوه کمسیون های چند گانه وزا داشتند  گفت: تا کنون تعداد 16 تفاهم نامه در غالب تفاهم نامه محیط زیست، بنیاد مسکن، میراث فرهنگی،  شرکت های بین بانک ها، ادارات کشاورزی،  وزارت صمت،  اموزش و پرورش، جهاد دانشگاهی، بنیاد شهید و ... بسته شده که در حال بررسی است.
 
وی خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری تنها استانی بوده که 6 طرح به شورای عالی استانها ارائه داده است و به همین خاطر نگاه ویژه ای به استان ما می شود.

شیخ با اذعان بر اینکه یکی از مشکلات  اکثر شهرستان های ما عدم تشکیل کمسیون ماده 5 است گفت: کاغذ بازی برای مردم سخت شده آنها مشکلاتی دارند و دستشان خالی است.
 
وی با اذعان بر اینکه تنها  ماهی یک بار کمسیون ماده 5 تشکیل می شود  گفت: نیاز است کمسیون ماده 5 هفته ای یک بار تشکیل شود.

شیخ یکی دیگر از مشکلات را نداشتن سند مالکیت عنوان کرد و گفت: متاسفانه در کمسیون ماده 5 امده که  برای تغییر کاربری سند مالکیت الزامی است.

 وی عنوان کرد: باید سهم استان چهارمحال و بختیاری از مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی استان اصفهان مشخص شود، چراکه این عوارض، هزینه شهر و شهروندان می شود.


 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1632680
ارسال نظر
نظرات