شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:59 منتشر شده در مورخ: 1399/05/11 شناسه خبر: 1632688
بازار برای محتکرین ناامن می‌شود؟

ادامه برخورد با اخلالگران در بازار یزد توسط نیروی انتظامی

ادامه برخورد با اخلالگران در بازار یزد توسط نیروی انتظامی
محتکران و سودجویان بستر را برای سودجویی مناسب دیده‌اند و بدون تردید برخورد با اخلالگران و سودجویان می‌تواند در ایجاد آرامش در بازار تأثیرگذار باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، نوسانات شدید قیمت‌ها و عدم نظارت دولت بستر را برای جولان سودجویان فراهم کرده و آن‌ها به لطایف‌الحیل مختلف برای اخلال در بازار و سوءاستفاده از فضای کنونی تلاش می‌کنند. بدون تردید برخورد با اخلالگران می‌تواند در ایجاد آرامش در بازار تأثیرگذار باشد.

 

کشف ۶۰ میلیارد ریال آلومینیوم احتکار شده

روز گذشته فرمانده انتظامی استان یزد از کشف ۶۰ میلیارد ریال آلومینیوم احتکار شده خبر داد.

سردار عباسعلی بهدانی‌فرد فرمانده انتظامی استان یزد گفت: در راستای مبارزه با احتکار کالا‌های اولیه و ضروری مردم، ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان با انجام کار اطلاعاتی از وجود یک انبار دپوی آلمینیوم در شهر یزد مطلع شدند.

وی افزود: با تحقیقات پلیس محرز شد که صاحب انبار مقادیر زیادی آلومینیوم را در این محل دپو کرده تا با سوء استفاده از وضعیت اقتصادی و ایجاد اخلال در بازار، بتواند آن را با قیمت‌های بالاتری عرضه کند.

فرمانده انتظامی استان یزد با اشاره به اخذ مجوز قضائی و دستگیری متهم اظهار داشت: ماموران با حضور در انبار مورد نظر ضمن بازرسی از آن ۶۰ تن پروفیل آلومینیوم احتکار شده کشف که کارشناسان ارزش آن را ۶۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

بهدانی‌فرد با بیان اینکه محموله کشف شده از طریق اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان در چرخه توزیع در بازار قرار خواهد گرفت، تأکید کرد: در این زمینه پرونده تشکیل و متهم به مراجع قانونی معرفی شد.

 

پلمپ قریب به 200 بنگاه املاک متخلف در یزد

همچنین طرح برخورد با دلالان و سودجویان حوزه زمین و مسکن در یزد از سوی دادستانی و با همکاری نیروی انتظامی در حال اجرا است به طوری که در همین راستا تا کنون قریب به 200 بنگاه املاک متخلف در یزد پلمپ شده است.

چند روز قبل حمیدرضا جعفری معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: از زمان آغاز طرح برخورد با دلالان و سودجویان زمین و مسکن در یزد، تاکنون ۹ نفر دستگیر شده و ۵ نفر نیز برای ارائه توضیحات به دادگستری احضار شدند.

وی افزود: همچنین ۱۸۱ بنگاه املاک متخلف در طرح اجرای برخورد با دلالان حوزه زمین و مسکن در یزد پلمب شدند.

این در حالی است که دو روز قبل نیز جانشین انتظامی شهرستان تفت از پلمپ ۱۷ بنگاه معاملات املاک در این شهرستان به دلیل نقض قوانین و مقررات، نداشتن مجوز فعالیت و اختلال در بازار مسکن و زمین خبر داده بود.

 

توقیف شکر از بزرگ‌ترین تعاونی دولتی استان

بنا به دستور مقام قضایی، سربازان گمنام امام زمان (عج) در سپاه الغدیر طی بازرسی از یک اتحادیه، متعلق به کارکنان دولت بیش از یک تن شکر را توقیف کردند.

این اتحادیه که سابقه تخلف ۶۰ تنی عرضه خارج از شبکه گوشت را در کارنامه دارد، در جدیدترین تخلف خود میزان ۵ تن شکر دولتی با نرخ  ۳ هزار تومان را دریافت و به جای عرضه در شبکه‌ی توزیع کالا و قرار دادن در اختیار مردم، با استفاده از فرآیند نبات‌ریزی آن را تبدیل به نبات و به نرخ ۱۶ هزار تومان به شبکه توزیع کالا عرضه کرده است.

قبل از این نیز سرهنگ کارگر سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان یزد از کشف ۱۰ تن شکر احتکار شده به ارزش ۹۰۰ میلیون ریال در یزد خبر داده بود.

 

دست محتکرین خودرو در یزد رو شد

سردار بهدائی فرد فرمانده انتظامی استان یزد درباره کشف انواع خودروهای احتکار شده در یزد گفت: پلیس امنیت اقتصادی استان با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی از احتکار انواع خودرو‌های ایرانی در پارکینگی در سطح شهر یزد با خبر شدند و رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: با هماهنگی مقام قضائی، مأموران با بازرسی از این پارکینگ ۳۳ دستگاه انواع خورو، شامل: ۱۹ دستگاه پراید، سه دستگاه وانت نیسان، نه دستگاه پژو، یک دستگاه خودرو سمند و یک دستگاه خودرو تندر ۹۰ کشف کردند.

حدود یک هفته قبل از آن نیز، سرهنگ کارگر سرپرست پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی یزد گفته بود: شش دستگاه خودرو صفر کیلومتر احتکار شده به ارزش ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از پارکینگ اختصاصی یک واحد مسکونی در استان کشف شد. این تعداد شامل یک دستگاه پژو ۴۰۵ ، سه دستگاه سواری پراید، یک تندر و  یک نیسان وانت است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1632688
ارسال نظر
نظرات