شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 15:51 منتشر شده در مورخ: 1399/05/11 شناسه خبر: 1632704
نمایندگان مجلس در دیدار با کارگران هفت‌تپه شوش؛

درخواست کارگران در صحن مجلس یازدهم پیگیری می‌شود/ مسئولین واگذاری هفت‌تپه، بازخواست می‌شوند

درخواست کارگران در صحن مجلس یازدهم پیگیری می‌شود/ مسئولین واگذاری هفت‌تپه، بازخواست می‌شوند
سید نظام‌الدین موسوی گفت: در همین هفته نمایندگان کارگران شرکت هفت تپه جهت پیگیری مشکلات کارگران به مجلس دعوت می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، در پی اعتصاب 49 روزه کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، سید نظام‌الدین موسوی، علی خضریان و احمد نادری؛ نمایندگان تهران از کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به همراه نماینده شوش و کمیته ارتباطات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب - خوزستان با کارگران شرکت هفت‌تپه دیدار کردند.

در هوای گرم و شرجی خوزستان بسیاری از کارگران نیشکر هفت‌تپه،حود و  فرزندانشان را به این جمع رساندند.

در ابتدا گزارشی توسط یکی از پرسنل هفت‌تپه از وضعیت و عملکرد ضعیف مدیران این شرکت در حضور دیگر کارگران و نمایندگان ارائه شد.

در ادامه کارگران شکایت‌نامه‌ای پیرامون نحوه خصوصی‌سازی این شرکت و از دادستان دادگستری شوش دانیال تنظیم کردند و به نمایندگان مجلس تحویل دادند.

سپس سید نظام‌الدین موسوی نماینده مردم تهران در میان جمع کارگران گفت: حرفی که شما امروز فریادش را سر می دهید، سال‌های زیادی است که ما  بیان می‌کنیم، معتقدیم کاری که به اسم خصوصی‌سازی انجام شده تبدیل شرکت‌ها به گوشت قربانی است.

وی افزود: هفت تپه‌ای که روزگاری ارج و قرب خوزستان بود و برای بسیاری از مردم این منطقه نان می‌آورد، امروز به جایگاهی رسیده که کارگرانش 49 روز جلوی فرمانداری تحصن می‌کنند و زمانی‌که هیچ مسئولی پس از 49 روز جوابگوی کارگران نیست، یعنی یک جای کار می‌لنگد.

این نماینده مجلس اظهار کرد: رفع مشکلات و رسیدگی به وضعیت کارگران، یکی از اقدامات نمایندگان مجلس است و قطعا قدم اول بازخواست کسانی است که واردات شکر را در این کشور نهادینه کرده‌اند، در حالی‌که خوزستان منبع شکر است.

موسوی تصریح کرد: مسئولینی که شرکت هفت‌تپه را، به افرادی بی‌سواد که الفبای مسائل اقتصادی را نمی‌فهمند، واگذارکردند، بازخواست می‌شوند.

وی با بیان اینکه از صمیم قلب و با فهم مشکلات کارگران کشور پیگیر کار کاگران می‌شویم، اظهار داشت: پیگیری حقوق عقب‌افتاده، معوقات و سپس رسیدگی به روند خصوصی‌سازی درخواست کارگران هفت‌تپه در دستور کار قرار می‌گیرد.

موسوی خاطرنشان کرد: در هفته جاری نماینده کارگران شرکت‌ هفت‌تپه جهت پیگیری مشکلات کارگران به مجلس دعوت می‌شوند.

وی افزود: امنیت شغلی کارگرانی که به نمایندگی از سایر کارگران قرار است در مجلس حاضر شوند تامین می‌شود و جای نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

نماینده تهران عنوان کرد: به دلیل آنکه مشکلات شما را برحق دانستیم و خود را از جنس مردم می‌دانیم بنده و سایر نمایندگان در این جمع حضور پیدا کردیم.

کارگران نیشکر هفت‌تپه طی ۴۹ روز گذشته در تجمعات خود در شهر شوش، خواستار پرداخت حقوق‌های معوقه، خلع ید اسدبیگی از شرکت و بازگشت کارگران اخراجی شده بودند.

گفتنی‌ست کاربران شبکه‌های اجتماعی از روز گذشته با راه‌اندازی پویشی اینترنتی با هشتگ #کارگران_هفت_تپه، از مطالبات آنها حمایت کردند.

 

 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1632704
ارسال نظر
نظرات