شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:00 منتشر شده در مورخ: 1399/05/11 شناسه خبر: 1632715
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی مطرح کرد

تبلیغات ازدواج آسان در تلگرام ترفندی برای کلاهبرداری در استان مرکزی

تبلیغات ازدواج آسان در تلگرام ترفندی برای کلاهبرداری در استان مرکزی
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: فردی که با راه اندازی کانال تلگرامی تحت عنوان ازدواج آسان ، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد در عملیات ماموران پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ "احسان آنقی" رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: در پی رسیدگی به شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری با عنوان همسریابی در یک کانال تلگرامی ، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت .

آنقی اظهار کرد: پس از حضور شاکی در پلیس و ثبت اظهارات وی مشخص شد، شاکی با مشاهده تبلیغات کانال همسریابی، فریب خورده و اقدام به واریز پنجاه میلیون ریال به حساب گرداننده کانال می‌کند که پس از واریز وجه متوجه می شود که مورد سوء استفاده و کلاهبرداری از جانب گرداننده کانال قرار گرفته است.

این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا، متهم شناسایی و در محل سکونتش در اراک دستگیر شد.

وی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات از متهم مشخص شد متهم با راه اندازی این کانال تلگرامی قربانیان خود را ترغیب به واریز وجه به حساب خود می کرده و پس از تراکنش انجام گرفته و واریز وجه توسط قربانیان، دیگر تماس آنان را پاسخ نمی داده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی با بیان اینکه امروزه بسیاری از فعالیت های مجرمانه در فضای مجازی وجود دارند که در واقع طعمه‌ای از سوی کلاهبرداران می‌باشند به کاربران هشدار داد: سایت ها و کانال های همسریابی در شبکه های اجتماعی، فاقد مجوزهای لازم هستند و تنها بر اساس منافع مالی گردانندگان طراحی شده اند.

آنقی در پایان تاکید کرد: کاربران از باز کردن تبلیغات ناشناس و محتوای مشکوک در فضای مجازی جدا خودداری کنند تا در دام افراد شیاد و کلاهبردار قرار نگیرند و در صورتی‌ که با چنین مواردی برخورد کردند موضوع را سریعاً از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1632715
ارسال نظر
نظرات