شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:23 منتشر شده در مورخ: 1399/05/12 شناسه خبر: 1632762
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان قزوین خبر داد

ثبت ۱۲ اثر تاریخی قزوین در فهرست آثار ملی

ثبت ۱۲ اثر تاریخی قزوین در فهرست آثار ملی
علیرضا خزائلی،مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین از ثبت ۱۲ اثر تاریخی غیرمنقول استان در فهرست آثار ملی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا خزائلی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: پرونده ثبت 12 اثر تاریخی غیرمنقول استان قزوین شامل دو محوطه پیش از تاریخ، یک تپه مربوط به دوره تاریخی، سه تپه مربوط به دوره اسلامی، سه خانه و یک کاشانه تاریخی، یک گرمابه و یک آسیاب و بند تاریخی در جلسه شورای ثبت آثار غیرمنقول کشور با حضور معاون میراث‌فرهنگی و کارشناسان ثبت اداره کل مورد بررسی قرار گرفت و با تایید نهایی اعضای شورا در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

خزائلی افزود: این آثار شامل محوطه پیش از تاریخ چهار بنه واقع در منطقه سگزآباد شهرستان بوئین زهرا، محوطه پیش از تاریخ آلو واقع در روستای رادکان شهرستان تاکستان، تپه دوره تاریخی قشلاق واقع در روستای قشلاق شهرستان آبیک، تپه‌های دوران اسلامی شاه‌نظر بوئین‌زهرا، نودهک یک تاکستان و رییس‌المجاهدین آبیک و خانه تاریخی صدرالعلماء واقع در خیابان مولوی، خانه کسمایی میرمیران و ساباط مجاور و خانه تاریخی صادقی‌پور واقع در خیابان عبیدزاکانی، گرمابه پیش‌دره فارسجین شهرستان تاکستان، آسیاب و بند سیدعلیخان قزوین واقع در محدوده باراجین مربوط به دوره قاجار و کاشانه رسولی واقع در روستای گازرخان منطقه الموت مربوط به دوره پهلوی هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین یادآور شد: با ثبت این ۱۲اثر تاریخی تعداد آثار ثبتی استان قزوین در فهرست آثار ملی کشور به ۱۴۳۹ اثر افزایش یافت که امیدواریم با تداوم این روند بتوانیم در راستای حفاظت و صیانت از آثار تاریخی ارزشمند استان گام‌های موثری برداریم.

پلمب یک واحد پذیرایی بین راهی متخلف در قزوین

وی در ادامه گفت: به دنبال تشدید وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان و بازدیدهای مستمر بازرسان کمیته نظارت بر تاسیسات گردشگری، یک رستوران بین‌راهی واقع در شهرستان آوج کیلومتر دو جاده همدان به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا اطلاع ثانوی پلمب و از ادامه فعالیت آن جلوگیری شد.

خزائلی اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون بازدیدهای مشترک بازرسان ستاد اجرایی خدمات سفر و اعضای کمیته نظارت بر تاسیسات گردشگری استان به منظور بررسی نحوه ارائه خدمات و رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی ستادهای ملی و استانی مبارزه با ویروس کرونا به صورت مستمر و با جدیت در حال انجام است و با موارد تخلف در واحدها برابر قانون برخورد خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان تاکید کرد: گردشگران و هم استانی‌ها می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحدهای گردشگری از طریق تماس با تلفن گویای ۰۲۸۳۳۶۸۵۰۲۴ شکایات خود را ثبت کنند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1632762
ارسال نظر
نظرات