شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 16:02 منتشر شده در مورخ: 1399/05/11 شناسه خبر: 1632776
عضو کمیسیون اصل 90 تاکید کرد؛

واردات شکر در سال 94؛ مهلک‌ترین ضربه به شرکت هفت‌تپه/ کاهش تولید شکر، اثباتی بر عدم شایستگی مدیران است

واردات شکر در سال 94؛ مهلک‌ترین ضربه به شرکت هفت‌تپه/ کاهش تولید شکر، اثباتی بر عدم شایستگی مدیران است
علی خضریان گفت: اگر موضوع خصوصی‌سازی به درستی مطرح و اجرا می‌شد نباید امروز از مجموع ۳۰ هزار هکتار زمین شرکت کشت‌و‌صنعت 9 هزار و ۵۰۰ هکتار زیر کشت باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اصل ۹۰، در حاشیه حضور در جمع کارگران معترض شرکت کشت و صنعت هفت‌ تپه در گفتگو با خبرنگار رهیاب، اظهار کرد: موضوع هفت‌تپه موضوع جدیدی نیست یک مجموعه تولیدی نیشکر با ظرفیت بالا که حتی در دفاع مقدس تعطیل نشده است به دلیل اقدامات شائبه‌دار دچار مشکل شده است.

خضریان گفت: این مجموعه از سال 87 با آزادسازی واردات شکر به کشور و بعد از آن، تغییر جایگاه شرکت از جهاد کشاورزی به سازمان صمت ضربه می‌خورد، سپس سال 94 نیز مهلک‌ترین ضربه را با کاهش تولید شکر به آن وارد می‌کنند.

وی افزود: کارگران به عدم دریافت مناسب مطالبات خود اعم از حقوق، بیمه و سایر مزایا معترض هستند؛ طبق بررسی‌هایی که انجام شد از سال ۹۴ تاکنون که بحث خصوصی‌سازی رقم خورد این کارگران تقریباً در دریافت حقوق ماهیانه خود دچار مشکل شده‌اند.

نماینده مجلس ادامه داد: این مشکلات نشان‌ می‌دهد بحث خصوصی‌سازی از همان ابتدای اجرا با شائبه‌های زیادی همراه بوده است،حتی مالکان، اهلیت را در نظر نگرفته و از سال 94 تاکنون بیش از 1000 اعتراض صورت گرفته، بنابراین پرداخت بودجه و حقوق هم به کارگران بدون اعتراض، انجام نشده، جدا از این مسئله اهلیت موضوع نیز زیرسوال است.

خضریان اظهار کرد: مجلس باید در دو گام عمل کند؛ اول اینکه به سرعت مجلس را به خط کرده تا معوقات اعم از حقوق، بیمه، مزایا به کارگران داده شود و دوم موضوع مهمتر که ممکن است طولانی شود، نحوه باز‌پس‌گیری شرکت نیشکر از افرادی است که هفت‌تپه را به این روز دچار کردند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: اگر موضوع خصوصی‌سازی به درستی مطرح و اجرا می‌شد نباید امروز از مجموع ۳۰ هزار هکتار زمین شرکت کشت‌و‌صنعت 9 هزار و ۵۰۰ هکتار زیر کشت باشد، در صورتی‌که در سال‌های قبل ۲۶ هزار هکتار زمین زیر کشت شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه بوده است.

وی ادامه داد: این تولید ضعیف، اثباتی است بر عدم شایستگی افرادی که مسئولیت مدیریت این موضوع را بر عهده دارند چراکه تولیدات این مجموعه در دوران دفاع مقدس نیز کاهش پیدا نکرد و حتی بیش از ظرفیت خود تولید داشت.

خضریان بیان کرد: مجلس باید پیگیر بازپس‌گیری هفت‌تپه و واگذاری آن به افراد لایق باشد، در تلاشیم در هفته جاری با همکاری نمایندگان فعال حوزه کارگری و مسؤولین ذی‌ربط این مطالبه‌ای بر حق کارگران به نتیجه برسد.

انتهای پیام /

https://www.dana.ir/1632776
ارسال نظر
نظرات