شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 09:47 منتشر شده در مورخ: 1399/05/12 شناسه خبر: 1632949
مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی:

۴۸ هکتار تغییر کاربری غیر‌مجاز در اراضی کشاورزی آذربایجان‌غربی شناسایی شد

۴۸ هکتار تغییر کاربری غیر‌مجاز در اراضی کشاورزی آذربایجان‌غربی شناسایی شد
سرخوش، مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی، از شناسایی ۴۸ هکتار تغییر کاربری غیر‌مجاز در اراضی کشاورزی استان در سه ماهه اول سال‌جاری خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، مهدی سرخوش صبح امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه امنیت غذایی، مستلزم تداوم بهره‌برداری از اراضی کشاورزی است، اظهار داشت: در سه ماهه اول سال ۵۰۵ مورد اخطار توقف عملیات توسط گشت‌های حفاظت از کاربری اراضی کشاورزی استان صادر شده است .

وی افزود: قلع و قمع بنا و مستحدثات غیر مجاز اجرا شده به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ ، به تعداد ۱۴۸ مورد در سطح ۱۹ هکتار و به استناد احکام صادره قطعی ۶ مورد در سطح ۳ هزار و ۹۱۸ متر مربع در طی سه ماهه اول بوده است .

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: مشارکت و نظارت عمومی مردم، بهترین و موثرترین راه برای حفاظت از سرمایه‌های ملی و جلوگیری از به مخاطره انداختن امنیت غذایی جامعه است.

وی با اشاره به اهمیت ترویج، آموزش و اطلاع رسانی و حفاظت از اراضی کشاورزی، گفت: درسه ماهه اول سال جاری در راستای امر خطیر ترویج، آموزش و اطلاع رسانی در خصوص بهره برداری و حفاظت از اراضی کشاورزی، دوره های آموزشی ترویجی برای بهره برداران، تشکلها و دهیاران به تعداد ۱۲۹ نفرروز و دوره آموزشی ویژه کارکنان به تعداد ۹۷ نفر روز در سطح استان برگزار شده است که در طول سال تداوم دارد.

سرخوش، خاطرنشان کرد: به منظور توسعه خدمات دولت الکترونیک، در این بازه زمانی اطلاعات ۲۵۰ پرونده واگذاری در سامانه جامع اطلاعات اراضی استان ثبت شده است.

وی، از تحقق ۱۷۰ درصدی برنامه وصول عواید حاصل از فروش اراضی منابع ملی واگذار شده برای طرح‌های کشاورزی و غیر کشاورزی در چهار ماهه اول سالجاری نیز خبر داد.

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی، بیان داشت: جهش تولید محدود به صنعت نیست بلکه در حوزه کشاورزی نیز باید با اتکا به دانش روز و مدرن کردن کشاورزی بتوانیم این شعار را عملیاتی کرده و شاهد جهش و رشد قابل توجه تولید به ویژه در حوزه محصولات استراتژیک باشیم و در این راستا وظیفه همگانی است که در جهت تامین امنیت غذایی مردم از اراضی کشاورزی حفاظت و صیانت کنیم .

وی، با تاکید بر لزوم مشارکت همگانی در جلوگیری از تخریب اراضی کشاورزی، از بهره‌برداران و دوستداران طبیعت خواست در کنار حفاظت از عرصه‌های کشاورزی در صورت مشاهده هرگونه تخریب و دخل و تصرف در اراضی کشاورزی مراتب را با خط ارتباطی ۱۳۱ با مرکز فرماندهی یگان حفاظت از اراضی کشاورزی به‌صورت شبانه‌روزی اطلاع دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1632949
ارسال نظر
نظرات