شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:09 منتشر شده در مورخ: 1399/05/12 شناسه خبر: 1632954
کارشناس مسائل سیاسی:

مذاکره با هدف از بین بردن قدرت اقتصادی ایران طراحی شده است/ایجاد ۳ میلیون شغل با فعال‌سازی ظرفیت کشاورزی

مذاکره با هدف از بین بردن قدرت اقتصادی ایران طراحی شده است/ایجاد ۳ میلیون شغل با فعال‌سازی ظرفیت کشاورزی
یاری کارشناس مسائل سیاسی با یادآوری این مسئله که هدف مذاکره با ایران، از بین بردن قدرت اقتصادی ایران است، گفت: در برجام هم پیش بینی شده بود که در پایان اجرای این قرارداد، ایران به یک کشور معمولی و بی خاصیت تبدیل خواهد شد که هیچ قدرت و آرمانی نخواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد جواد یاری از کارشناسان مسائل سیاسی در گفتگو با دیارآفتاب؛ با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور، گفت: اقتصاد مقاومتی مبتنی بر واقعیاتی است که هر کشوری در جهان به پیشرفت و توسعه پایگاه دست پیدا کرده با تکیه بر ظرفیت‌های و توانمندی‌های داخلی کشورشان بوده است.

یاری اظهار کرد: بارها تجربه نشان داده است که بدون هیچ مذاکره ای، کشور توانسته در زمینه ساخت موشک و ماهواره، هسته ای و سلولهای بنیادین با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی در این حوزه‌ها دانش و اطلاعات به دست آورده و پیشرفت کند. که این نوع پیشرفت‌ها قابل سرایت به سایر عرصه ها است.

وی با اشاره به جنگ اقتصادی امروز، افزود: متأسفانه در این جنگ، از یک‌سو آمریکا با ابزار تحریم و فشار اقتصادی تلاش بر جنگ می‌کنند و از سویی دیگر مهمتر از جنگ با آمریکا در حوزه اقتصادی، جنگ با لیبرال‌های داخلی است که اساساً جنگ با آمریکا را باور ندارند و به دنبال نسخ لیبرالی برای رفع مشکلات کشور هستند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان این مطلب که برخی از جریانات و افراد داخل کشور تنها به دنبال مذاکره هستند، ادامه داد: این نوع مذاکرات به معنای نابودی و از بین بردن اقتصاد، اقتدار و تمام هویت یک کشور است. برخی از غرب‌گراها به منظور ادامه ارتباط با آمریکا و اروپا، تمام خواسته ها و استانداردهای آنها را می پذیرند. همه اطلاعات را به دشمنان می دهند که این مسئله، محصول تفکر لیبرالی به منظور به دست آوردن دل دشمنان است.

هدف مذاکره با ایران، از بین بردن قدرت اقتصادی ایران است

یاری با یادآوری این مسئله که هدف مذاکره با ایران، از بین بردن قدرت اقتصادی ایران است، اضافه کرد: در برجام هم پیش بینی شده بود که در پایان اجرای این قرارداد، ایران به یک کشور معمولی و بی خاصیت تبدیل خواهد شد که هیچ قدرت و آرمانی نخواهد داشت.

وی با تأکید بر نگاه به داخل کشور به جای باج دادن به دشمنان، اضافه کرد: ظرفیت‌های داخلی کشور که مغفول  واقع شده، به قدری بالاست که اگر دولتمردان کشور منافع شخصی دوتابعیتی خود و فرزندان خود را فدای منافع ملت ایران نمی کردند و ظرفیت‌های مغفول کشور را فعال می کردند مسائل حل و فصل می شد.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: متأسفانه کمتر از ۵۰ درصد از ظرفیت خودروسازی، پوشاک، برنج، روغن و سایر محصولات کشاورزی کشور برای تأمین نیازهای مردم استفاده می شود و مابقی آنها را قاچاق پر می کند که کاهش فعالیت در بحث کشاورزی سبب کاهش ارز آوری هم شده است. نیمی از درآمدهای ارزی کشور برای واردات محصولات کشاورزی و دامی در حال هدر رفتن است.

یاری اظهار کرد: با فعال‌سازی ظرفیت کشاورزی در داخل کشور بیش از ۲ تا ۳ میلیون شغل ایجاد می شود. علاوه بر کشاورزی، پس از انقلاب اسلامی، ظرفیت تولید فولاد و تولید محصولات پتروشیمی افزایش چشمگیری یافته است؛ اما به دلیل خستگی، نداشتن عِرق ملی و دلخوش کردن به لبخند دشمن و کدخدا سبب شده که برخی ها از این ظرفیت های عظیم کشور غافل باشند.

انعقاد قرارداد با چین، فشار حداکثری آمریکا را فرو می پاشد

وی استفاده از ظرفیت های منطقه ای را در جهت کاهش مشکلات کشور مهم ارزیابی کرد و افزود: انعقاد قرارداد با چین، فشار حداکثری آمریکا را فرو می پاشد و بسیاری از تحریم ها را از بین می برد؛ کشور در این رابطه کاری و دو طرفه رشد قابل ملاحظه ای را تجربه می کند. در حالی که برخی ها هنوز دلشان به ارتباط با غرب خوش است و به همین دلیل از امضای قرارداد ایران و چین واهمه دارند.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: نباید از ظرفیت‌های مختلف کشور و اطراف آن دور شد و مسائل کشور و ضعف‌های مدیریتی را به تحریم‌ها گره زد.

یاری خاطرنشان کرد: فرار مالیاتی موجود، عدم کارآمدی در مسائل اقتصادی، سود بالای سپرده‌های بانکی که می‌تواند در ایجاد اشتغال مؤثر باشد در کشور ما مغفول واقع‌شده است و جریان نفوذی داخلی سرنوشت کشور را به مذاکرات غلط و بردوباخت به نفع غرب پیش می‌برند. نتیجه فضاحت آمیز برجام برکسی پوشیده نیست ولی با این وجود بازهم دم از مذاکرات می زنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1632954
ارسال نظر
نظرات