شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 14:32 منتشر شده در مورخ: 1399/05/12 شناسه خبر: 1633127
استاندار گلستان:

میانگین ثبت اسناد در گلستان بالاتر از میانگین کشوری است/۷۰ درصد اراضی منابع طبیعی استان سنددار می شوند

میانگین ثبت اسناد در گلستان بالاتر از میانگین کشوری است/۷۰ درصد اراضی منابع طبیعی استان سنددار می شوند
استاندار گلستان با بیان اینکه میانگین ثبت اسناد در گلستان بالاتر از میانگین کشوری است، گفت: سند دار شدن املاک مردم موجب کاهش بروز اختلاف و نزاع می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از گلستان ما؛  ظهر امروز آیین امضا و آغاز متمرکز عملیات اجرایی طرح صدور سند املاک بنیاد علوی در ۶۰۰ روستا و ۱۷ شهر استان, ۱۲۸ هزار واحد از ۲۲۸ هزار مسکن روستایی با جمعیت ۵۱۲ هزار نفر و همچنین ۴۰ هزار واحد مسکونی شهری با جمعیت ۱۶۰ هزار نفر در روستای «قربان آباد» آق قلا با حضور استاندار گلستان و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

هادی حق شناس در این مراسم اظهار کرد: یکی از مبانی اصلی توسعه  سنددار بودن دارایی هاست و سنددار شدن املاک مردم موجب کاهش بروز اختلاف، نزاع و پرونده های قضایی می شود.

وی افزود: یکی از ریشه های توسعه آن است که مردم بتوانند با سند با هم صحبت کنند و این سند می توانند زمینه بروز اختلافات را کاهش دهد.

استاندار گلستان تصریح کرد: اسناد می تواند زمینه دریافت تسهیلات بانکی را فراهم کنند و مردم می توانند به درستی از ظرفیت دارایی های خود استفاده کنند.
وی ادامه داد: این اسناد می توانند زمینه شکل گیری بنگاه های کشاورزی اقتصادی را در روستاها فراهم آورند.

حق شناس  خاطرنشان کرد: در حال حاضر میزان ثبت اسناد در گلستان ۲۰ درصد بالاتر از میانگین کشور است اما باید تلاش کنیم املاک مردم را به خود مردم واگذار کنیم.

استاندار گلستان  گفت: در راستای ممانعت از تجاوز به منابع طبیعی و جنگل ها تا پایان سال جاری ۷۰ درصد منابع طبیعی و جنگل های استان ثبت سند خواهند شد و این اقدام در سطح کشور کم سابقه است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1633127
ارسال نظر
نظرات