شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:26 منتشر شده در مورخ: 1399/05/12 شناسه خبر: 1633162
مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی تشریح کرد؛

ادامه عملیات راه آهن جوین-اسفراین معطل آزاد سازی زمین های روستاییان

ادامه عملیات راه آهن جوین-اسفراین معطل آزاد سازی زمین های روستاییان
جواد زارعی گفت: بخشی از زمین های اهالی سه روستای واقع در شهرستان جوین در مسیر اجرای پروژه راه آهن جوین-اسفراین قرار دارند که این زمین ها باید با صرف 12 میلیارد تومان اعتبار آزاد سازی شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد زارعی، مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک در این باره اظهار کرد: مسیر راه آهن جوین-اسفراین به طول 58 کیلومتر است که 27 کیلومتر آن در قطعه اسفراین-قاسم آباد قرار دارد و تا به کنون نیز 95 درصد از عملیات زیرسازی این مسیر انجام شده است.

زارعی همچنین گفت: اجرای پروژه احداث ایستگاه راه آهن اسفراین نیز آغاز شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: قطعه قاسم آباد-جوین که به طول 31 کیلومتر است با مسئله خریداری و آزادسازی زمین های شرکت آستان قدس مواجه شده بود که خوشبختانه طی پیگیری های انجام شده زمین های این شرکت واقع در مسیر اجرای این پروژه خریداری و آزادسازی شدند.

وی افزود: در حال حاضر عملیات اجرایی زیرسازی این قطعه نیز آغاز شده است.

با این وجود، زارعی اعلام کرد: هنوز مسئله خریداری و آزادسازی زمین های روستاییان سه روستای زیرآباد، زورآباد و کمستان واقع در شهرستان جوین از استان خراسان رضوی که در مسیر اجرای پروژه راه آهن جوین-اسفراین قرار دارند، حل نشده است.

وی گفت: برای خریداری و آزادسازی زمین های این روستاییان 12 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی در ادامه بیان کرد: در همین راستا، استاندار خراسان شمالی نامه نگاری هایی با استاندار خراسان رضوی همچنین وزارت راه و شهرسازی انجام داده است تا اعتبار یاد شده برای خریداری و آزادسازی این زمین ها اختصاص داده شوند تا ادامه عملیات اجرایی این پروژه در زمینه زیرسازی و ریل گذاری در این مسیر انجام شوند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی تصریح کرد: درصورتیکه اعتبارات مصوب از محل صندوق توسعه ملی و از محل سفر دوم ریاست جمهوری برای قطعه جوین-اسفراین به موقع اختصاص داده شوند، بهره برداری از پروژه راه آهن قطعه جوین-اسفراین تا یک سال و نیم به طول می انجامد.

وی درباره بخش دوم از پروژه راه آهن جوین-اسفراین-بجنورد- شیروان نیز اظهار کرد: بخش دوم از این پروژه که در مسیر اسفراین-بجنورد-شیروان قرار دارد به اختصاص سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی خاطر نشان کرد: در این مسیر عملیات های تونل سازی باید انجام شوند.

زارعی گفت: برای این بخش، علاوه بر اینکه باید اختصاص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی مصوب شود همچنین می بایست سرمایه گذار نیز به پای کار دعوت شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1633162
ارسال نظر
نظرات