شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 08:27 منتشر شده در مورخ: 1399/05/13 شناسه خبر: 1633286
کارشناس سیاسی:

در آمریکا سیاهپوستان و سرخپوستان شهروند درجه دو هستند/ فاصله زیاد حرف تا عمل سران کاخ سفید برای مقابله با نژادپرستی

در آمریکا سیاهپوستان و سرخپوستان شهروند درجه دو هستند/ فاصله زیاد حرف تا عمل سران کاخ سفید برای مقابله با نژادپرستی
رضا خادمی گفت: فاصله حرف تا عمل سران آمریکا در خصوص مقابله با نژادپرستی در این کشور بسیار زیاد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا خادمی در گفتگو با خبرنگار عصرهامون، بیان کرد: در حالی که آمریکا مدعی ابرقدرتی در دنیا است که روزنامه معروف نیویورک تایمز این کشور با انتشار گزارشی اعلام کرد: «آمریکا در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط است»

وی افزود: در اقدامی بی سابقه تعداد زیادی از کارگران آمریکایی طی روزهای اخیر برای دریافت مزایای بیکاری اقدام کرده و افراد بیشتری نیز با خطر از دست دادن شغل در این کشور مدعی روبه‌رو هستند.

این کارشناس سیاسی گفت: تبعات بیکاری این کارگران تا سال ها بر روی اقتصاد آمریکا باقی خواهد ماند و مسئولان سیاسی این کشور قطعا ناگزیر هستند که با این معضل دست و پنجه نرم کنند.

خادمی تصریح کرد: دولتمردان آمریکا از یک طرف با بیکاری بی سابقه ۴۵ میلیون نفر در این کشور مواجه هستند و از طرفی با مسئله قتل سیاهپوست آمریکایی و اعتراضات بعد از آن که اوضاع وخیم در این کشور را نشان می دهد.

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: قتل مرد سیاهپوست نشان داد، که علی رغم ادعاهای سران و دولتمردان کاخ سفید، آزادی و دموکراسی کلمه ای کاملا بی معنی در این کشور است.

وی ادامه داد: فاصله حرف تا عمل سران کاخ سفید در خصوص مقابله با تبعیض نژادی و مقابله با نابرابری بسیار زیاد است و دولتمردان این کشور علی رغم وعده ها تاکنون هیچ اقدامی علیه این وضعیت حاد انجام نداده اند.

خادمی اضافه کرد: نژادپرستی در آمریکا یکی از چالش های بزرگ تمام دولت های این کشور بوده که برای رفع و یا حل کردن آن هیچگونه اقدام اساسی برنداشته اند و حتی در حاد شدن آن بیشتر نقش داشته اند.
 
این کارشناس مذهبی گفت: تاریخ چند صد ساله اخیر آمریکا نشان داده که سیاهپوستان و حتی سرخ پوستان به عنوان ساکنان اصلی این کشور، هیچگاه از آزار و اذیت و تبعیض نژادی دولتمردان و اقلیت حاکم بر آمریکا در امان نبوده اند.
 
وی خاطرنشان کرد: سیاه پوستان و سرخ پوستان آمریکایی و‌ حتی شهروندان سایر کشورها که در آمریکا زندگی می کنند از نظر دولتمردان آمریکا و نژادپرستان یک درصدی به عنوان شهروندان درجه دو و سه محسوب می شوند.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1633286
ارسال نظر
نظرات